SPA w Toskanii

Spis treści

Sam Giuseppe Verdi okrzyknął ją mianem “ósmego cudu świata”, jednak tylko przypadek sprawił, że dzisiaj możemy odwiedzić jedno najciekawszych uzdrowiskowych miejsc w Toskanii – Grottę Giusti w malowniczej miejscowości Monsummano Terme.

W 1849 roku jaskinię odkryli górnicy poszukujacy w tych okolicach złóż mineralnych. Zamiast nich trafili jednak na grotę z której wydobywała się para wodna. Przedsiębiorczy właściciele ziem, ród Gisuti, podjęli decyzje o założeniu w tym miejscu uzdrowiska. Dzisiaj na przybywających do Monsummano Terme gości czeka przepięknie odrestaurowana XIX – wieczna willa i luksusowe Termalne Spa.

hotel 1b SPA w Toskanii

Największą atrakcją jest oczywiście grota, w której, w otoczeniu przepięknych stalagmitów i stalaktytów, można poddać się naturalnej oczyszczającej terapii. Jaskinia podzielona została na trzy części: Niebo, Czyściec i Piekło.

grotta 1b SPA w Toskanii

Nazwy mają być odzwierciedleniem temperatur, które panują wewnątrz – od 31 do 34 stopni Celsjusza, przy wilgotności powietrza niemal 100%. Inhalacja w takim środowisku pozwala na oczyszczenie organizmu z wszelkich toksyn, odprężenie się i uwolnienie od stresu. Kąpiel termalna trwa 60 minut i kosztuje 40 euro.

W Grocie znajdują się także gabinety odnowy biologicznej. Klienci mogą wybierać spośród zróżnicowanej oferty zabiegów odżywiających i odmładzających skórę, hydromasaży, masaży szwedzkich, aromatycznych czy witaminowych.

tratt termali 1b SPA w Toskanii

Najnowszą propozycją jest głęboko oczyszczająca skórę terapia z użyciem błota mineralnego i Biovitamin C (120 euro za 80 minut) Taki zabieg rozluźnia mięśnie, doskonale tonizuje skórę i dostarcza jej cennych antyoksydantów.

Oprócz indywidualnych kuracji w gabinecie dostępne są także specjalne “Ścieżki piękności”. Za 220 euro mozemy wybrać Beauty Day i skorzystać z inhalacji w grocie, terapii błotem mineralnym oraz dwóch zabiegów na twarz i ciało. Cena obejmuje także wizytę dużym basenie termalnym (750m.kw) o stałej temperaturze 35oC.

piscina 1b SPA w Toskanii

Grotta Giusti jest także członkiem prestiżowego klubu Small Luxury Hotels of the World. XIX-wieczna willa dysponuje 58 pokojami i 6 apartamentami umeblowanymi w wykwintnym stylu z epoki.

Doba hotelowa, w zależności od standardu pokoju, kosztuje od 147 do 569 euro za nocleg w najwyżej klasy apartamencie. Cena obejmuje śniadanie oraz wejście na basen termalny.

Powiązane artykuły