SPA i uzdrowisko w Nałęczowie

SPA i uzdrowisko w Nałęczowie

Spis treści

w samym sercu ogrodu. Tak o Nałęczowie mówią wszyscy, którym udało się spędzić tutaj choćby jeden dzień. Istotnie, miasto zachwyca przepięknym, pochodzącym z XVIII wieku Parkiem Zdrojowym. Na 40- hektarowej zielonej przestrzeni parku znajduje się najcenniejszy architektoniczny zabytek Nałęczowa – Pałac Małachowskich. Poza tym, w trakcie spaceru można podziwiać zabytkowe budynki sanatoryjne i różnorodny drzewostan. To zielone miasto, to jednak miejsce, w którym nie tylko uleczymy duszę, ale także zadbamy o ciało.

Wszytko dzięki Uzdrowisku i Nałęczów. Wśród bogatej oferty profesjonalnych zabiegów na twarz i ciało, każdy znajdzie coś dla siebie. znane jest przede wszystkim z masażu kamieniami, masażu limfatycznego i fango. Częścią kompleksu są trzy eleganckie i stylowe ośrodki. W każdym z nich goście mogą korzystać z indywidualnych pakietów Nałęczów.

Najpiękniejszym i najbardziej urokliwym miejscem jest 100- letnia Romantyczna Willa Uciecha. Ten uroczy, otoczony parkiem pensjonat, to miejsce w którym czas się zatrzymał. Do wypoczynku zachęcają przytulne, ciepłe wnętrza, które przywodzą na myśl czasy dwudziestolecia międzywojennego. Każdy pokój przyciąga odmienną, pastelową kolorystyką, stylowymi drewnianymi meblami i mnóstwem kwiatów. Goście mogą korzystać z ośmiu pokoików o uroczych nazwach „Nasturcje”, „Błękitne Powoje”, „Zielone Winogrona”, „Groszki i Róże”, „Irysy, „Fiołki”, „Kaczeńce” oraz „Dzika Róża”. Wspaniałą atmosferę tworzą także olbrzymie łóżka z baldachimem i mnóstwem poduszek.

Pensjonat pomieści 16 osób, za dobę dla dwóch osób zapłacimy od 300 do 660 zł. W Willi romantyczny weekend mogą także spędzić zakochani. Pakiet dla par „Niezapomniane chwile” zawiera dwa noclegi, pyszne śniadania, obiady i kolacje z płatkami róż i winem w romantycznej sali. Dla zakochanych przygotowano także specjalne zabiegi w czekoladzie i miodzie. Cena pakietu dla dwóch osób wynosi 1700 zł.

Kolejny obiekt uzdrowiska to eleganckie Termy Pałacowe, w których można korzystać z hydromasaży, biczów szkockich, fango oraz masażu klasycznego. Specjalnością ośrodka są masaże kamieniami, kąpiel w algach lub minerałach. Wnętrza mogą pomieścić 100 osób. Za dobę zapłacimy od 436 do 650 zł.

Najnowszy obiekt uzdrowiska, to położony na terenie Parku Zdrojowego, Pawilon Angielski , który przygotowany jest na przyjęcie 60 kuracjuszy. Goście mogą korzystać z masaży wodnych i suchych oraz kąpieli i elektorsymulacji. W zależności od pakietu, za dobę w Pawilonie zapłacimy od 115 do 239 zł. Dodatkową ofertą są pakiety – bursztynowy lub szafirowy. W ich cenę wliczone jest zakwaterowanie, wyżywienie, 2 lub 3 zabiegi do wyboru i nieograniczony wstęp na basen. Za taką ofertę zapłacimy od 199 do 229 zł. Dla bardziej wymagających przygotowano Perłowy Tydzień Urody, który obejmuje zabiegi nawilżające, wzmacniające, odżywcze i oczyszczające a także specjalne seanse w basenie.

Uzdrowisko przystosowano także dla osób po operacji serca lub zawale. Pod całodobową opieką medyczną, pacjent może rozpocząć intensywną rehabilitację w Kardiologicznym Szpitalu Uzdrowiskowym.

Nałęczów to także idealne miejsce do wycieczek i przejażdżek rowerowych. Miasto znajduje się 25 km od Lublina, 24 km od Kazimierza i 40 km od Kozłówki. Jeśli jednak nie mamy ochoty wyjeżdżać z miasta możemy zwiedzić liczne muzea, między innymi muzeum Bolesława Prusa w Pałacu Małachowskich, Stefana Żeromskiego – „Chata Żeromskiego” i muzeum Historii i Tradycji Nałęczowa „Ochronka”.

Powiązane artykuły