Ślubuję Ci…

Spis treści

Marsz Mendelssohna, weselne dzwony i Wy. Ślub to wyjątkowy dzień pełen wzruszeń, który uwiecznią pamiątkowe zdjęcia lub filmy. Jednak to lśniące obrączki na waszych dłoniach będą stale przypominać o łączącej was miłości i złożonej przysiędze. Dlatego tak istotny jest ich wybór. Jeśli wkrótce staniesz przed ołtarzem, a nie podjąłeś jeszcze tej ważnej decyzji, nasz artykuł ułatwi zadanie.

Firma Apart oferuje obrączki w 4 wariantach: z żółtego i białego złota, platynowe oraz wielobarwne (połączenie białego, żółtego i różowego kruszcu); a wszystkie z nich dostępne są w 3 różnych profilach: wklęsłym, płaskim i wypukłym. W ofercie Kruka poza standardowymi materiałami możemy znaleźć niecodzienną propozycję: obrączki wykonane z tytanu. Pierścionek charakteryzuje się grafitową barwą i cechuje go niezwykła lekkość (jest 3 razy lżejszy od złota). Inną zaletą tytanowej obrączki jest jej wysoka wytrzymałość, odporność na chemikalia, ścieranie oraz (co ważne dla alergików) nie powoduje podrażnień skóry. Szerokości obrączek oferowane przez Apart i Kruka są  niemal identyczne. Ślubne pierścionki od Apart mają szerokość od 3 do 7,5 mm, podczas gdy najszersza obrączka od Kruka jest o 0,5mm większa.

Obie firm proponują szeroką gamę zdobień. Obrączki posiadają matową lub błyszczącą powierzchnię, są diamentowane lub frezowane. W rezultacie każdy egzemplarz cieszy się unikatowym profilem. Przy wyborze obrączki warto kierować się nie tylko gustem, ale i zdrowym rozsądkiem. Niewątpliwie obrączki dwu i trójkolorowe są dużo ciekawsze od klasycznego złota, jednak mają kilka wad. Wielobarwne pierścionki ślubne nie podlegają zmianie rozmiaru. Ten problem dotyczy też obrączek ozdabianych  kamieniami szlachetnymi.

Obie firmy oferują również rodowanie obrączek. Proces ten polega na pokryciu metalu rodem, który zwiększa wytrzymałość biżuterii, wzmacnia połysk oraz chroni przed korozją i uszkodzeniami mechanicznymi.

Aby utrzymać blask obrączek należy przestrzegać podstawowych zasad użytkowania. Powinniśmy unikać kontaktu biżuterii ze środkami chemicznym i niektórymi kosmetykami. Podczas zabiegów pielęgnacyjnych lub ćwiczeń fizycznych należ pierścionek zdjąć, aby nie narazić go na kontakt z twardymi powierzchniami. Jeśli zastosujemy się do powyższych rad, nasze obrączki będą lśniły, jak w dzień ślubu. Więcej informacji na: www.apart.pl oraz wkruk.pl

Powiązane artykuły