Słoneczna Willa

Słoneczna Willa

Spis treści

Chcielibyście mieszkać w łodzi zacumowanej na plaży? Mieć wszelkie wygody i nie musieć płacić rachunków? W tym momencie brzmi to może jak bajka, ale wcale nie jest niemożliwe. n7x903435 Słoneczna Willa

Usytuowana w Madrycie Słoneczna willa to projekt, który zdobył nagrodę publiczności na tegorocznym Eco Decathlonie. Pomysł Fab Labs to połączenie amerykańskiej technologii i europejskiego wyczucia stylu. Domy zasilane dzięki bateriom słonecznym nie są już niczym wyjątkowym, ten jednak wyróżnia strona wizualna. Sama konstrukcja, nie tylko ułatwia wprowadzenie nowatorskich technicznych rozwiązań, ale przede wszystkim uatrakcyjnia przestrzeń wokół.

zachowuje się jak drzewo. Pobiera energię dzięki bateriom (odpowiednik liści) i transportuje do piwnicy (korzenie), gdzie energia jest magazynowana i przetwarzana do postaci użytkowej. Do w pełni sprawnego działania wystarczy połowa uzyskanych w ten sposób środków, reszta stanowi zapasy. Martwa do tej pory przestrzeń zaczyna funkcjonować jak żywy organizm. System kontrolny willi działa jak metabolizm, przyswaja i wykorzystuje pobrane ze środowiska surowce w zależności od aktualnych potrzeb mieszkańców. Temperatura, wilgotność czy nasłonecznienie są dobierane tak, by stworzyć człowiekowi optymalne warunki do zamieszkania. W zamyśle wytwórców powinien pełnić funkcję autonomicznej i samowystarczalnej przestrzeni życiowej, zdolnej przede wszystkim do wytwarzania jedzenia.

 n7x915255 Słoneczna Willa

Pod względem architektonicznym przypomina łódź z odwróconym dnem. Większość elementów wykonana jest z jasnego drewna. Konstrukcja eliminuje większość ostrych krawędzi, co czyni przestrzeń bardzo przyjazną. Dzięki dużej ilości okien i prześwitów, wnętrza są silnie nasłonecznione. Odpowiednio dobrane meble nadają całości hipisowski klimat lat 60 i 70.

Fab Labs buduje ekologiczne domy na sprzedaż. W zależności od potrzeb, można u nich nabyć siedziby różnych rodzajów, od chatek pustelnika po imponujące posiadłości.

 n7x9769 Słoneczna Willa n7x9248 Słoneczna Willa n7x939495 Słoneczna Willa n7x968490 Słoneczna Willa

Źródło:www.fablabhouse.com

Powiązane artykuły