Pedder Red – słodycz awangardy

Pedder Red - słodycz awangardy

Spis treści

to zabawa. Wielu projektantów zapomniało o tym i skupiło się na produkowaniu rzeczy dla snobów. Beztroskie tworzenie i radość z uzyskanego efektu cechują już nielicznych. Gdyby dodać do tego odwagę Melissy Joy, to otrzymamy pracownię Pedder Red.

Projektantka zasłynęła z oryginalnych pomysłów na , które wyróżniają się nie tylko wzorami, ale także niecodziennym materiałem użytym do ich produkcji. Fasony doskonale znamy z naszych ulic, ale wszystkie popularne wyprodukowano ze skóry bądź materiału. Projekty Melissy są z plastiku. Na szczęście nie jest to materiał, jakiego używa się do wyrobu kaloszy. Melisa posługuje się specjalnie spreparowanym plastikiem pochodzącym z recyklingu. Jest także hipoalergiczny i wodoodporny, co w wypadku tych projektów jest ich najważniejszą cechą.

Czynnikiem decydującym o atrakcyjności butów z Pedder Red są ich urocze wzory. Pierwsza narysowana w Disney Studios myszka, klasyczne lakierki, podobne do tych, które nosił Al Capone. Słodkie, dziewczęce buciki z kokardką i kwiecistą wkładką. Z pewnością motywy proponowane przez Melisse Joy nie znajdą szerokiego grona odbiorców. Stanowią jednak miły, optymistyczny akcent w świecie zdominowanym przez haute couture.

Powiązane artykuły