Skuteczny balsam na cellulit

Spis treści

Gładka i nierównomierna skóra nazywana powszechnie cellulitem spędza sen z powiek niejednej kobiecie. Żeby utrzymać prawidłowy, gładki wygląd skóry trzeba zwracać uwagę na wiele aspektów zdrowego stylu życia: odżywiania, wypoczynku, aktywności fizycznej, nawodnienia organizmu, masażu i pielęgnacji ciała. Odpowiednia pielęgnacja ciała nie tylko redukuje pojawiający się cellulit, ale też wpływa na dobre samopoczucie i odprężenie organizmu. W walce z cellulitem istotna jest jeszcze jedna kwestia: im wcześniej tym lepiej! Szybkie podjęcie działania zaraz po pojawieniu się pierwszego cellulitu gwarantuje długotrwały efekt i większą skuteczność stosowanych metod.

Cellulit – skąd się bierze?

Na pojawienie się cellulitu wpływają odbiegające od normy cyrkulacje krwi i limfy. Wśród najczęstszych przyczyn wymienia się błędne nawyki żywieniowe (zwłaszcza te, które zdominowane są przez cukier i tłuszcze), siedzący i stresujący tryb życia, zmiany hormonalne i picie zbyt małej ilości wody i napojów niegazowanych. Wprowadzenie natychmiastowych zmian może być trudne, dlatego w walce o efektywność warto rozpocząć od przyjrzenia się pielęgnacji.

Cellulit – balsamy

Balsam na cellulit przynosi efekty w zależności od jakości składników i sposobu wcierania. To ważne, aby balsamy na cellulit nie były przeładowane silikonami czy sztucznymi barwnikami, ale w jak największej mierze pochodziły z natury. Skuteczność balsamu uzależniona jest też od regularnego i właściwego stosowania. Konsystencję należy wcierać codziennie w miejsce zwalczania cellulitu, delikatnymi, okrężnymi ruchami. Systematyczność jest w walce z cellulitem bardzo ważna, dlatego warto podjąć próbę zmiany tego sposobu pielęgnacji w nawyk i poranną lub wieczorną rutynę.

Vialise – skuteczny balsam na cellulit

Vialise to balsam, którego skład opiera się całkowicie na roślinach i naturze. Nie posiada on żadnych substancji chemicznych czy PEG-ów, ale składa się z poszczególnych ekstraktów ziołowych, wyciągów i kwasu askorbinowego, zawierającego przeciwutleniacze, dzięki którym w organizmie następuje redukcja stresu i zahamowanie starzenia skóry. Vialise zwalcza cellulit między innymi za pomocą:

  • ekstraktu z kasztanowca – wzmacniającego i uszczelniającego naczynia krwionośne, dlatego doskonale pomaga też w walce z żylakami.
  • ekstraktu z ruszczyka kolczastego – docenionego już od starożytności, poprawiającego układ krążenia i zapobiegającemu miażdżycy.
  • kofeiny – fantastycznie nawilżającej skórę i nadającej jej jędrność.
  • rutyny – posiadającej właściwości przeciwrodnikowe, ograniczającej tym samym powstawanie obrzęków.

Cellulit balsam – czy tylko?

Podczas okresu walki z cellulitem zachowanie prawidłowej diety (bogatej w błonnik pokarmowy, świeże warzywa i owoce) oraz picie dużej ilości niegazowanej wody mineralnej (od 2 do 3 litrów dziennie) są kobiecymi sprzymierzeńcami i zdecydowanie przyspieszają redukcję tkanki tłuszczowej. Regularna aktywność fizyczna polegająca zarówno na uprawianiu jakiegoś sportu (np. biegania), jak i na codziennym, półgodzinnym spacerowaniu również przyczynia się do polepszenia wyglądu ciała. Dla przyspieszenia efektu można również wykonywać samodzielne masaże tej partii ciała, której dokucza cellulit i tym samym wpłynąć na układ krążenia.

Podsumowanie

Skuteczne balsamy na cellulit są tematem wielu rozmów, rozmyślań i poszukiwań. Zasada „im wcześniej, tym lepiej” jest w przypadku problemów z cellulitem motywacją do działania, ale i miarą skuteczności. Trzeba pamiętać, że zaniedbany cellulit, któremu od wielu lat nie towarzyszyły żadne zabiegi i do którego nie przywiązywał żadnej wagi, ma mniejsze szanse na likwidację.

Powiązane artykuły