Skuteczne oddłużanie – rozpocznij życie bez długów!

Spis treści

Niespłacone długi mogą być dużym obciążeniem. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest skorzystanie z oddłużania. Na czym dokładnie polega oddłużanie i jak z niego skorzystać?

Czym jest oddłużanie?

Oddłużaniem nazywa się zespół czynności, które mają na celu pozbycie się długów. W tym celu stosowane są zróżnicowane metody, które pozwalają na łatwiejsze spłacenie zobowiązań lub nawet ich umorzenie.

Skorzystanie z oddłużania może być zatem sposobem na pozbycie się ciążących zobowiązań, których spłata jest bardzo trudna lub nawet niemożliwa ze względu na problemy finansowe, zdrowotne, rodzinne.

Metody oddłużania

Oddłużanie prowadzone jest wieloma metodami. Są one dobierane w zależności od etapu, na którym znajduje się proces odzyskiwania długu przez wierzyciela, a także od wysokości zadłużenia. Do najczęściej wybieranych metod oddłużania zaliczają się:

1. Zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego

Dzięki niemu można pokryć nieprzeterminowane jeszcze zobowiązania za pomocą jednego kredytu, który będzie miał niższą ratę do spłaty niż raty wszystkich dotychczasowych kredytów i pożyczek. W efekcie spłata zadłużenia może być prostsza.

2. Rozłożenie windykowanego długu na raty

Gdy dług trafił już do firmy windykacyjnej, wówczas nie warto unikać kontaktu z windykatorem.

Firma może rozłożyć dług na raty, dlatego wtedy można spłacić go łatwiej i w ten sposób uniknąć skierowania sprawy do sądu oraz zajęcia komorniczego majątku.

3. Upadłość konsumencka

W przypadku przeterminowanych długów, które nie są spłacane przez przynajmniej 3 miesiące, można rozważyć skorzystanie z procedury upadłości konsumenckiej. Jest ona skierowana do konsumentów – osób fizycznych, które nie mają własnej działalności, na przykład firmy jednoosobowej lub spółki.

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej wymaga złożenia wniosku do sądu, który następnie przygotowuje plan spłaty. Majątkiem dłużnika zarządza wtedy syndyk upadłościowy. Na skutek upadłości konsumenckiej możliwe jest zredukowanie zobowiązań, a w wybranych sytuacjach nawet umorzenie długów.

Jak rozpocząć oddłużanie?

W oddłużaniu najlepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy ekspertów w tej dziedzinie. Obsługę w tym zakresie zapewniają kancelarie prawne, które mają duże doświadczenie w sprawach zadłużeń i upadłości.

Kompleksowe wsparcie w oddłużaniu zapewnia Kancelaria Syndyka-Doradcy Restrukturyzacyjnego sp. z o.o. Paweł Dobosz – oddłużanie Częstochowa – https://doboszkancelaria.pl/uslugi/oddluzanie Zapewnia ona klientom pełne wsparcie związane z pozbyciem się długów o różnej wysokości, korzystając ze sprawdzonych metod. Sprawdź więcej na doboszkancelaria.pl.

Kancelaria Syndyka-Doradcy Restrukturyzacyjnego Sp. z o.o.

ul. Glogera 4/4, 42-217 Częstochowa

Tel.: 883 615 777 / biuro@doboszkancelaria.pl

 

Powiązane artykuły