Skamieniałe drewno. Nowa kolekcja Kruka

Spis treści

Firma W. Kruk przyzwyczaiła swoich klientów do oryginalnej i finezyjnej biżuterii. W każdym sezonie, nowa kolekcja zaskakuje niestandardowymi surowcami i nietypowymi połączeniami. Nie inaczej jest tej jesieni – projektantka Anna Orska sięgnęła bowiem do…korzeni. Naszyjniki, kolie, pierścionki, kolczyki i bransolety zostały wykonane ze skamieniałego drewna.

Surowiec ten powstaje, gdy organiczne tkanki powalonego pnia zostają zastąpione minerałami. Mimo iż, materia nie jest już drewnem, zachowuje niepowtarzalna linię słojów, kolory, oraz rzeźbę. Skamieniałości, które wykorzystano do produkcji biżuterii mają od 40 tyś. – do ok 370 milionów lat, dzięki temu, zdaniem artystki, cała kolekcja stała się “niezwykłą pamiątką życia ziemi”. Projektanta wykorzystała skamieniałości pochodzące z różnych zakatów świata: Oregonu, Australii, Brazylii oraz z Polski.

Kolorystycznie kolekcja nawiązuje do barw ziemi, czyli niezwykle modnej w tym sezonie palety brązów. Skamieniałe drewno oprawiono w srebro, dzięki czemu nabrała eleganckiego charakteru. Efekt prac Anny Orskiej możecie ocenić poniżej. Więcej na stronie producenta.

Powiązane artykuły