Siwe włosy u mężczyzn – jak sobie z nimi radzić?

siwe wlosy

Spis treści

Do siwych włosów podejść można na dwa sposoby – albo je zaakceptować, albo zrobić wszystko, aby je umiejętnie zamaskować. W dzisiejszych czasach opracowano kilka kluczowych sposobów na siwe włosy. Ankiety przeprowadzone przez fryzjerów pokazują, że kobiety szybciej akceptują siwe włosy od mężczyzn. Jak zamaskować siwe włosy, gdy zależy nam na tym, by dłużej utrzymać wizualną młodość i nie sprawiać wrażenia starszych ponad swój biologiczny wiek?

Co jest dobre na siwe włosy?

Walcząc z postępującą siwizną, możemy po drodze wypróbować wiele nowoczesnych lub tradycyjnych sposobów:

  • szampon koloryzujący na siwe włosy
  • maskę ujędrniającą włosy od nasady aż po same końce, również hamującą siwiznę
  • odsiwiacz na włosy – do rozrabiania w wodzie, w formie proszku
  • płyn na siwe włosy, w postaci ciekłej, w małej buteleczce
  • inne kosmetyki o dużej zawartości biotyny, która odpowiada za zanikanie siwego koloru

Sposób na siwe włosy – co wybrać?

Jeśli znajdujemy się na samym początku poszukiwań najskuteczniejszego kosmetyku na siwe włosy, dobrze będzie wypróbować każdy po kolei, by po otrzymanych efektach ocenić, który specyfik sprawdza się najlepiej. To, że znajomemu pomógł szampon koloryzujący na siwe włosy, wcale nie oznacza, że i w naszym przypadku się sprawdzi. Różne gatunki włosów mogą odmiennie reagować na styczność z chemicznymi strukturami. Być może delikatniejsze kosmetyki koloryzujące nie sprawdzą się na tyle, jakbyśmy sobie tego życzyli i konieczny będzie odsiwiacz do włosów. Szampony koloryzujące na siwe włosy warto polecić delikatnym i wiotkim czuprynom. Przy włosach o cięższej i trudniejszej do opanowania konstrukcji zbyt szybko tracić będą intensywność koloru.

Czy odsiwiacze są skuteczne na tyle, aby zastąpić nimi szampony koloryzujące? W tej chwili specjaliści, fryzjerzy i dermatolodzy z całego świata uznają, że to najlepsze z dotychczas odkrytych rozwiązań. Są niekłopotliwe w codziennym aplikowaniu i bardzo wydajne. Zachęcająca jest także ich przystępna cena.

siwe wlosy

Preparat na siwe włosy – jak go stosować?

W zależności od stopnia siwizny, trzeba rozprowadzić go tak, by siwe włosy zostały w całości pokryte żelową warstwą. Wybrany odsiwiacz na siwe włosy można nanieść na włosy prosto z butelki lub przygotować mieszankę z odsiwiacza w proszku z dodatkiem wody. Z pewnością najwygodniejszą opcją będzie płyn na siwe włosy w butelce, ponieważ nie trzeba się silić na dodatkowe zabiegi, tylko od razu nanosimy kosmetyk tam, gdzie trzeba.

Jak działa odsiwiacz do włosów? Na bardzo prostej zasadzie. Cząsteczki biotyny znajdujące się w odsiwiaczu wraz z intensywnie barwiącymi pigmentami przenikają głęboko do struktury włosa na całej jego długości, aż do samej cebulki. Jak długo odsiwiacz do włosów z maseczki powinien być pozostawiony na włosach – opisuje każde fabryczne opakowanie. Odsiwiacze w buteleczkach wchłaniają się automatycznie i po ich zastosowaniu nie jest już konieczne ponowne umycie głowy. Włosy szybko odzyskują świeżość, a nowy kolor staje się coraz bardziej widoczny w miarę postępującej, codziennej kuracji odmładzającej.

Zobacz także: http://gr-7.eu/

Powiązane artykuły