Siatki ogrodzeniowe – rodzaje i zalety. Jaką siatkę wybrać?

ogrodzenie

Spis treści

Siatki nadal są najczęściej wybieranymi materiałami ogrodzeniowymi. Jakie są główne rodzaje siatek przeznaczonych do grodzenia posesji? Jakie są ich najważniejsze zalety?

Ogrodzenie z siatki – kiedy warto je wybrać?

Siatkowe ogrodzenia mają bardzo szerokie zastosowanie i obecnie są one używane w wielu miejscach, między innymi na prywatnych posesjach, obszarach przemysłowych, terenach firm, obiektów użyteczności publicznej.

Tym, co wyróżnia siatki ogrodzeniowe, jest przede wszystkim ich przestępna cena, co powoduje, że są one chętnie kupowane wtedy, gdy wykonanie ogrodzenia nie ma pociągać za sobą wysokich kosztów.

Obecnie w sprzedaży można znaleźć też siatki o atrakcyjnym wyglądzie, które producent siatek – https://sitodrut.com.pl/ oferuje w wielu kolorach oraz wzorach do wyboru. Dzięki temu nadają się one do montażu nie tylko przy bocznych i tylnej granicy działki, ale również mogą być zastosowane przy fasadzie budynku.

Rodzaje ogrodzeń siatkowych

Ogrodzenia z siatki można podzielić na kilka różnych kategorii, między innymi są to:

Ogrodzenia z siatki plecionej

Są to bardzo popularne ogrodzenia wykonane z siatki o charakterystycznym splocie dającym efekt rombów. Tego typu siatki pozwalają na stworzenie wytrzymałego ogrodzenia, a także są łatwe w montażu. Ich atutem jest też bardzo atrakcyjna cena.

Ogrodzenia z paneli z siatki zgrzewanej

Druga propozycja to ogrodzenia wykonane z paneli, które powstają z siatki zgrzewanej. Siatka ta wyróżnia się bardziej estetycznym wyglądem, dzięki czemu często umieszczana jest z przedniej strony działki. Do wyboru są też panele z dekoracyjnymi przetłoczeniami.

Ogrodzenia z siatki leśnej

Siatka leśna używana jest głównie na obszarach lasów, w sadach, ogrodach, na polach. Charakteryzuje się ona większymi oczkami, często również nieco mniejszymi przy podłożu. Często bywa używana jako ogrodzenie tymczasowe, ogrodzenie dużych powierzchni. Nie montuje się jej w widocznych miejscach, na przykład przed domami.

Jak wybrać odpowiednie ogrodzenie siatkowe?

Aby wybrać najlepsze ogrodzenie z siatki stalowej, pod uwagę trzeba wziąć parę ważnych kwestii poza samym typem siatki.

Duże znaczenie ma w tym przypadku rozmiar siatki oraz wielkość oczek siatki, którą powinno się dopasować do miejsca montażu.

Ponadto trzeba uwzględnić to, jaki ma ona sposób wykończenia i kolor. Gdy siatka ma spełniać też walory estetyczne, warto wybrać tę powlekaną PCV lub malowaną w dopasowanym do otoczenia kolorze, na przykład czarnym, antracytowym, zielonym czy brązowym.

Warto też sprawdzić, czy do siatki można dokupić też niezbędne materiały montażowe. Dzięki temu wykonanie ogrodzenia będzie jeszcze łatwiejsze.

Powiązane artykuły