Sentori 58R

Spis treści

Co dwóch inteligentnych studentów stosowanych nauk ścisłych może wymyślić w celu obrony dyplomu? Odpowiedź nie jest taka oczywista, jakby mogło się wydawać. Christian Gumpold i Christopher Gloning, uczniowie uniwersytetu w Graz, Austrii, zbudowali prototyp jachtu. Nie jest to jednak zwykły jacht.
sentori 58r 01 250x140 Sentori 58R
Sentori 58R to stylowa motorówka, z trzema pokładami, o długości 18,5 metra i wyporności 28 ton. Moc 715 koni mechanicznych nadawana jest przez silnik diesla, produkcji Volvo, który w pocie czoła napędza pojazd wodny do prędkości aż 30 węzłów.
sentori 58r 02 250x140 Sentori 58R
Prawdziwa „moc” jachtu kryje się dopiero w środku. Na głównym pokładzie znajdziemy dużo otwartej przestrzeni, połączonej z miejscem do wypoczynku i barkiem do serwowania drinków i przekąsek. Ponadto znalazło się jeszcze miejsce na spiżarnię, przytulną jadalnię, oraz najważniejsze w motorówkach: sterownię. Kabiny pasażerskie, dla VIPów oraz kabiny dla gości (każda z własną łazienką, prysznicem i toaletą) usytuowane są na środkowym pokładzie. Najniżej, na trzecim poziomie można znaleźć drugą sterownię, barek z lodówką, otwarty basen, miejsce do grillowania i przestrzeń dla amatorów słońca. To nie wszystkie udogodnienia.
sentori 58r 03 250x179 Sentori 58R
Twórcy zapowiadają wiele ciekawych rozwiązań, umożliwiających połączenie praktyki podróży z przyjemnością i rozkoszą odpoczynku. Senatori 58R został obniżony (niczym tuningowane samochody) i poszerzony, dzięki czemu jego właściwości utrzymania na wodzie mają być bardziej obiecujące, niż produktów konkurencji. Jeśli chodzi o wygląd, to twórcy nadali jachtowi ciemny image, który niewątpliwie wyróżnia się spośród szeregu białych motorówek.
sentori 58r 04 250x125 Sentori 58R
Pierwszy prototyp jest w tej chwili w stanie produkcji, która odbywa się w Turcji. Spodziewane wodowanie przewidziano na wiosnę. Intrygujące, czy ktoś kto wejdzie na pokład Sentori 58R, będzie chciał zejść na ziemię.
sentori 58r 05 250x204 Sentori 58R

Powiązane artykuły