Schody do Twojego królestwa

Spis treści

Jesteś na etapie wykańczania własnego gniazdka i zaczynasz odnosić wrażenie, że to ono szybciej wykończy Ciebie? Pomożemy podjąć kluczowe decyzje w kwestii aranżacji wnętrz, rozpoczynając od klatki schodowej: metalowa czy drewniana? Mamy nadzieję, że poniższa prezentacja najnowszych zagranicznych trendów zainspiruje Was do stworzenia przytulnego gniazdka.

Schody zamontowane w jednym z domów w praskiej dzielnicy Liben to przykład delikatności, do stworzenia której inspiracją była wstążka. Schody wykonano z blachy stalowej o grubości 10 mm, a każdy z sąsiednich stopni przytwierdzony jest do ściany, co zapewnia stabilność konstrukcji. Walorem schodów jest ich estetyczny, nowoczesny wygląd i ich łatwa konserwacja. Niestety bezpieczeństwo nie jest mocną strona produktu. Nie trudno tu o potknięcie, szczególnie u osób starszych lub dzieci. Jeśli zdecydujesz się na montaż tej niezwykłej metalowej konstrukcji najlepiej jest zamontować oświetlenie z fotokomórką, aby za wszelką cenę uniknąć chodzenia w zupełnych ciemnościach.

Miłośnikom deskorolek proponujemy schody Skateboard Decks. Deski o lekko uniesionych, zaokrąglonych bokach przymocowane są do aluminiowej rury biegnącej na środku, tworząc „kręgosłup” schodów. Jasne sosnowe drewno i metal tworzą przyjemną atmosferę . Ten model jest gorąco polecany w mieszkaniach młodych ludzi lub altanach.

A może coś bardziej klasycznego? Schody modułowe (Modula Staircase) od Systema są wyjątkowym, włoskim projektem najwyższej jakości. Solidne bukowe stopnie o grubości 44mm wzmocnione metalową konstrukcją gwarantują stabilność schodów. Całość tworzy metalowa balustrada ze stali powlekanej z drewnianą poręczą. Wysokość tralek (słupków) może być dostosowana do wymagań klientów. Zaletą schodów jest ich optymalne dopasowanie do pomieszczenia przy jednoczesnym zachowaniu estetyki i nowoczesnego wyglądu.

Niekwestionowane podobieństwo rodzi Midi Plus Staircase – schody modułowe zaprojektowane przez Misterstep, idealne do małych, ciasnych miejskich mieszkań. Z ich montażem poradzi sobie każdy pan domu. Stopnie mają nieregularne kształty, dlatego należy ostrożnie stawiać stopy, aby się nie potknąć. Jeśli w Twoim domu są, lub w niedalekiej przyszłości będzie słychać tupot małych stóp – taki typ schodów nie zda egzaminu. Nawet noszenie dzieci na rękach uniemożliwi patrzenie pod nogi i może być bardzo niebezpieczne.

W dobie kryzysu oszczędność zdominowała różne aspekty naszego życia. Do tego stopnia, że nawet w kwestii urządzania wnętrz dominuje skromny minimalizm. I słusznie, ponieważ prawdziwa elegancja nie powinna być ukryta pod stertą zbędnych elementów.

Powiązane artykuły