Samsung Galaxy S10 – parametry i wygląd

Spis treści

20 lutego na rynku pojawiła się najnowsza propozycja smartfona od Samsunga – Galaxy S10. Koreański flagowiec zadebiutował w trzech wersjach. My opiszemy tę podstawową, która zdaniem ekspertów od najnowszych technologii, ma szansę pretendować do tytułu najlepszego smartfona 2019 roku. Jakie funkcjonalności znalazły się w najnowszym Samsungu? Jakimi parametrami wyróżnia się na tle innych, tego rodzaju urządzeń?

Samsung Galaxy S10 – nowy design i imponujący wyświetlacz

Samsung Galaxy S10 to telefon z wycinanym laserowo, niemal bezramkowym ekranem, w który został wbudowany ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu, wystarczy jedynie dotknąć ekranu, by odblokować smartfon. Zastosowanie technologii AMOLED to gwarancja komfortowego użytkowania smartfona nawet w bardzo słoneczny dzień. Dostępny w tym modelu, 6,1 calowy wyświetlacz Infinity-O jest bez wątpienia najbardziej innowacyjny ze wszystkich wyświetlaczy zastosowanych do tej pory w telefonach z serii Galaxy. Ekran wyświetla obraz w proporcjach 19:9 i jest wspierany przez rozdzielczość HDR10+. Dzięki temu, obraz zyskuje o 36% większą rozpiętość barw niż w przypadku wyświetlacza pozbawionego HDR. To wszystko powoduje, że oglądanie filmów i zdjęć jest wygodne, jak nigdy dotąd. Co ważne, mimo pokaźnego rozmiaru, telefon jest poręczny i komfortowo leży w dłoni.

Najnowszy Samsung – jeszcze lepszy aparat

W nowym Samsungu Galaxy S10, który można kupić w tym sklepie: http://www.t-mobile.pl/telefony-i-urzadzenia/telefony/samsung-galaxy-s10/SA-H-T1420.phtml#, jest aż cztery aparaty: trzy tylne i jeden przedni. Aparat z przodu ma rozdzielczość 10 MPix. Jest również wyposażony w autofocus i technologię dual pixel PDAF. Dzięki temu, ustawianie ostrości odbywa się błyskawicznie. To nowatorskie rozwiązanie – większość przednich aparatów w smartfonach innych producentów, w ogóle nie posiada autofocusa. Jeden z tylnych aparatów, superszerokokątny, ma 16 MPix, dwa pozostałe – po 12 MPix (jeden z nich jest szerokokątny). Dzięki oprogramowaniu Al, aparat jest w stanie odróżnić 30 różnych scen oraz łatwo skorygować zniekształcenia po wykryciu osób w kadrze. Z aparatem, który automatycznie dostosowuje ustawienia do konkretnego ujęcia, zrobienie zachwycających zdjęć to żaden problem. Nowości dotyczą również wideo. Za pomocą Samsunga Galaxy S10 można kręcić wideo w HDR. Dzięki szerokokątnemu obiektywowi, kamera Samsunga może spokojnie konkurować z profesjonalnymi kamerami sportowymi.

Nowy Samsung Galaxy S10 – inteligentna obsługa i imponujące parametry

Najnowszy Samsung to urządzenie, które dostosowuje się do sposobu korzystania z telefonu przez konkretną osobę. Biorąc pod uwagę codzienne aktywności, smartfon sam zadecyduje o tym, które aplikacje powinny być w danym momencie zamknięte, a które otwarte. Dzięki asystentowi Bixby, telefon jest w stanie rozpoznać nawyki użytkownika i automatycznie zmienić ustawienia po to, by ułatwić mu dzień. Samsung Galaxy S10 jest dostępny w dwóch wersjach: ze 128 GB lub 512 GB wbudowanej pamięci oraz 8 GB RAM. Taka wielkość RAM spowoduje, że w tle będzie mogło działać jednocześnie dużo aplikacji, bez wpływu na płynne działanie telefonu. Z kolei pojemny dysk pomieści wiele cennych plików, w tym bogate archiwum wideo w 4K. Nowoczesny procesor – Samsung Exynos 9820 (8 nm) spowodował poprawę wydajności urządzenia: CPU wzrosło o 33%, a GPU o 38%. Jednocześnie, o 15% zmalało zużycie energii. Innym wyróżnikiem najnowszego Samsunga jest ultraszybkie Wi-Fi (w standardzie 802.11 ax) i 2 GB LTE. To szybkości, których do tej pory nie zaoferował żaden inny producent.


Materiał partnera

Powiązane artykuły