Salon Samochodowy 2009 we Frankfurcie

Spis treści

Wielbiciele motoryzacji mają swoje święto we Frankfurcie nad Menem. Od 19 do 27 września odbywają się tam 63. Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne. Jeśli chciałbyś zobaczyć na żywo najnowsze modele oraz prototypy aut przyszłości, ruszaj do naszych zachodnich sąsiadów.

najwieksza impreza tego 3530735 Salon Samochodowy 2009 we Frankfurcie

Na tegoroczny Salon Samochodowy przyjechało 753 wystawców z ponad 30 krajów. Swoje auta pokazuje publiczności 62 producentów samochodów. Poza autami można tam zobaczyć najnowsze akcesoria i gadżety motoryzacyjne, dowiedzieć się więcej o ekologicznej jeździe i alternatywnych źródłach energii, a także zobaczyć najnowsze wynalazki, które mają zwiększyć nasze bezpieczeństwo na drodze.

saab 9 5 Salon Samochodowy 2009 we Frankfurcie

Salon Samochodowy we Frankfurcie to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie motoryzacji. To właśnie najnowsze modele aut wzbudzają najwięcej emocji i cieszą się największą popularnością wśród odwiedzających wystawę. W tym roku, pomimo obaw związanych z kryzysem finansowym, we Frankfurcie nie zabrakło luksusowych aut. Zaprezentowano nowego Bentleya Mulsanne, Saaba 9-5, Ferrari 458 Italia czy Audi R8 Spyder. Spośród najnowszych dzieci Mercedesa, największym zainteresowaniem cieszy się model SLS AMG z silnikiem o mocy 571 KM. Uwagę widzów przykuwa również nowy Rolls-Royce Ghost – ekskluzywna limuzyna.

bentley Salon Samochodowy 2009 we Frankfurcie

ferrari 458 italia Salon Samochodowy 2009 we Frankfurcie

mercedes Salon Samochodowy 2009 we FrankfurcieNa Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych nie mogło zabraknąć również nowych aut średniej klasy. Francuskie koncerny Citroen i Renault przedstawiły szereg nowych propozycji. Wokół nowej wersji popularnego Opla Astra również zebrało się wielu widzów. Absolutną niespodzianką tych targów okazał się powrót legendarnego Trabanta! Trzeba przyznać, że Trabant NT może zachwycić swoim wyglądem w stylu retro.

Auto Salon odbywa się w hali wystawowej CongressCenter Messe przy Torhaus Strasse. Wystawę można odwiedzać codziennie, od 9 do 19. Całodniowy bilet wstępu podczas weekendu kosztuje 15 euro, w dni powszednie – 13 euro. Dla dzieci, uczniów i studentów przygotowano bilety ulgowe w cenie 7,50 euro. Jeśli masz wolne popołudnie i chciałbyś zwiedzić tę niezwykłą wystawę, możesz kupić bilet upoważniający do wstępu od godziny 15. Jego koszt to 8 euro.

 

Więcej informacji na temat targów i dojazdu oraz praktyczne rady znajdziecie na oficjalnej stronie Salonu Samochodowego: http://www.iaa.de/

Powiązane artykuły