Sala weselna — jak wybrać najlepszą?

Spis treści

Wesele to jedna z najważniejszych imprez w życiu wielu osób. To także jedno z tych przyjęć, które pamięta się latami. Goście wspominają przez wiele lat, jak się bawili, jak smakowało jedzenie i jaka atmosfera panowała na weselu. Co warto wiedzieć, żeby uniknąć najpopularniejszych błędów przy wyborze sali weselnej?

Czym się kierować, wybierając salę na wesele?

Wybór sali na wesele nie należy do najłatwiejszych. Na parze młodej tkwi bardzo duża presja przy wyborze najlepszego lokalu. Z jednej strony szukają miejsca, które spełni wszystkie ich prywatne oczekiwania, a z drugiej takiego, które będzie dostosowane do potrzeb zaproszonych gości. Jeśli wśród nich znajdują się osoby starsze lub dzieci, lokal powinien posiadać pewne udogodnienia, dzięki którym będą się mogli dobrze bawić.

Sala weselna w Bochni na przykład z myślą o dzieciach przygotowała usługę dodatkową; możliwość wynajęcia animatora dla dzieci. W ten sposób rodzice obecni na weselu zyskają chwilę dla siebie, a dzieci mogą liczyć na wspólną zabawę.

Na co jeszcze warto zwracać uwagę, wybierając salę weselną?

Każde wesele jest inne. Jedne to spokojne przyjęcia, na którym nie są przewidziane tańce i zabawy, inne wręcz przeciwnie. Sala weselna powinna być dopasowana do oczekiwań pary młodej i zaplanowanej rozrywki. Zabawy i popisy taneczne wymagają miejsca przeznaczonego na parkiet, gdzie goście będą mogli się bezpiecznie bawić. Przy takich weselach sala powinna być przestronna i większa. Z kolei wesela siedzące, bez dodatkowych atrakcji powinny się odbywać w miejscach, w których można wygodnie usiąść i spędzić wspólnie czas na miłej rozmowie. Jeśli wesele odbywa się wiosną, latem lub jesienią warto też rozejrzeć się za salą z dostępnym ogródkiem dla gości, którzy lubią spędzić kilka chwil  na świeżym powietrzu.

Na co jeszcze warto zwracać uwagę?

Na każdym weselu ważne jest także serwowane jedzenie. Im smaczniejsze potrawy, tym lepiej wspominane jest samo wesele. Goście cenią sobie też duży wybór potraw i różnorodność serwowanych smaków.

Powiązane artykuły