Sacrum Profanum Sensations

Spis treści

Już po raz siódmy Kraków zamieni się w muzyczną oazę. W dniach 13-19 września odbędzie się tu festiwal Sacrum Profanum Sensations.

Tym razem będziemy mieli okazję usłyszeć dzieła wybitnych współczesnych kompozytorów brytyjskich w wykonaniu zespołów muzyki nowej. Zobaczymy świeże wersje utworów takich twórców jak między innymi: Julian Anderson, Jonathan Harvey, Harrisona Birtwistle, George Benjamin, czy Mark Anthony Turnage. A ich interpetacji podejmą się: Asko|Schönberg, The Cinematic Orchestra, London Sinfonietta, Klangforum Wien, Ensemble Modern i Ensemble Intercontemporain. Dodatkową atrakcją będą dwa ekskluzywne koncerty Asphex Twin oraz show multimedialne wizjonera sztuki współczesnej Chrisa Cunnighama.

Festiwal pozwoli nam spojrzeć szerzej na nowe zjawiska w muzyce Wielkiej Brytanii XX wieku. Będzie to tym samym okazja do poznania najważniejszych twórców angielskiej muzyki współczesnej. Festiwal oparty jest na prezentacji utworów, gdzie pojawiają się motywy sacrum i profanum w XX-wiecznej muzyce.

Wydarzenie to cieszy się uznaniem krytyków oraz publiczności, było również rekomendowane przez prestiżowy magazyn muzyczny „Gramophone”. W wielości muzycznych nurtów, każdy słuchacz znajdzie coś dla siebie. Dla zainteresowanych, program oraz informacje o wykonawcach znajdują się na stronie internetowej festiwalu.

Powiązane artykuły