Saab 9-5 – polska premiera!

Spis treści

Wygląda na to, że zapowiada się nowa era marki Saab. Nowa generacja długo oczekiwanego modelu 9-5 już jest na rynku. Niedawno odbyła się polska premiera.

 

Znamy już cennik specyfikacji dla rynku polskiego. Najtańsza wersja w gamie kosztuje od 139 000 zł. Omawiana tu wersja Linear wyposażona jest w silnik benzynowy 1.6 Turbo o mocy 180 KM i maksymalnym momencie obrotowym 230 Nm.

Inne ceny wybranych modeli w gamie nowego Saaba 9-5 to:
– najtańsza wersja z silnikiem Diesla
od 139 000 PLN kosztuje Saab 9-5 Linear z silnikiem 2.0 TiD PF (160 KM/350 Nm)
– najtańsza wersja z napędem na cztery koła XWD
od 157 000 PLN kosztuje Saab 9-5 Linear XWD z silnikiem 2.0 TTiD PF (190 KM/400 Nm)
– najtańszy modelowej topowej odmiany Aero
od 199 500 PLN kosztuje Saab 9-5 Aero z silnikiem 2.0 Turbo (220 KM/350 Nm)

 

Nowego Saaba 9-5 kupić można w trzech wersjach wyposażeniowych (Linear, Vector i Aero). Różnią się od siebie przede wszystkim… atmosferą panującą w kabinie. W danych technicznych dotyczących wersji Linear mowa jest o górnej/dolnej tablicy przyrządów, nakładkach na drzwi i wykończeniu w czerni Jet Black, tapicerce w kolorze czerni Jet Black lub pergaminu Parchment oraz elementach drzwi i podłokietnikach w kolorze jasnym lub ciemnym.

Najbogatsza wersja Aero posiada sportowe, skórzane wnętrze i wykończenie w postaci Strefy Jasnej umieszczonej na zakrzywionej tablicy przyrządów. Pozostała część przedniej deski oraz wykończenia drzwi wykonano w kolorze Jet Black, z ciemnymi dodatkami ze szczotkowanego metalu.

 

A co dostajemy w standardzie? Wyposażenie wersji Linear obejmuje: bezkluczykowy włącznik, elektryczny hamulec postojowy, regulowane sześciostopniowo siedzenie kierowcy i czterostopniowo pasażera, dwustrefową klimatyzację, siedmiogłośnikowy system audio z wyjściem AUX, skórzaną kierownicę i wyświetlacz tekstowy.

 

Od niedawna obowiązki oficjalnego importera samochodów marki Saab na polskim rynku pełni firma Polar Automobil.

YouTube Preview Image

Powiązane artykuły