Rozrywka na bardzo wysokim poziomie

Spis treści

Jest na świecie kilka typów rekreacji, które można uznać za lekko dziwne, ekstremalne, nienaturalne. Wśród nich znajdują się takie perełki jak piłka nożna pod wodą, szachy wodne czy polo na słoniach. Ten ostatni cieszy się coraz większą liczbą amatorów, wszak sama przejażdżka na słoniu to prawdziwe ekstremum.

morning day 2 Rozrywka na bardzo wysokim poziomie

Polo na słoniach to odmiana tradycyjnego polo na koniach. Początek tej zespołowej datowany jest na lata 60. XX wieku. Najwięcej graczy i kibiców polo na słoniach można spotkać w Nepalu, gdzie ta gra jest niemal sportem narodowych. Nie mniej graczy znajduje się w Azji i Afryce. Zasady polo są dosyć proste. Na podzielonym na dwie połowy boisku o wymiarach 100×70 metrów grają dwie drużyny po czterech zawodników każda. Na słoniu znajduje się 2 graczy, jeden jest odpowiedzialny za sterowanie zwierzęciem, a drugi za uderzanie kijem. Najważniejsze jest oczywiście zdobywanie bramek przy pomocy kija.

Pod koniec marca odbędą się zawody 2009 King`s Cup Elephant Polo, które mają miejsce co roku w Golden Triangle – rejonie Tajlandii, w ośrodku wypoczynkowym Anantara. Jednym ze sponsorów tegorocznych zawodów był dobrze znany w świecie splendoru Audemars Piguet – producent luksusowych zegarków. W King’s Cup bierze udział 12 drużyn, a jedną z nich będzie oczywiście Audemars Piguet. Wśród pozostałych drużyn i współsponsorów można znaleźć tak duże koncerny jak bank HSBC czy IBM, a także Mercedes Benz Thailand. Przed rozpoczęciem rozgrywek będą miały miejsce treningi oraz rzecz niezwykła – ceremonia błogosławieństwa słoni.  Polo na słoniach to naprawdę nietypowy . Przyciąga zarówno miejscowych zwykłych ludzi, jak też finansowych potentatów. Jest to naprawdę ciekawa forma spędzania czasu wolnego.

Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości

Więcej na temat Pucharu Króla można dowiedzieć ze strony www.

 

Powiązane artykuły