Rowerowy szał

Spis treści

hi fi pro 291 Rowerowy szał

Gary Fisher zasłynął z kilku rzeczy. W latach 60-tych XX. wieku zabroniono mu startów w zawodach rowerowych ze względu na długie włosy, a w 1998 roku wygrał prestiżowy, 8-dniowy wyścig Transalp. Ale chyba najważniejsze jego osiągnięcie, to wynalezienie roweru górskiego.

Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się rowery o większych niż dotychczas kołach. Firma Gary Fisher stawia na 29-calowe obręcze. Według producenta zapewnia to większą dynamikę, przyczepność , oraz zdolności trakcyjne. Jak głosi hasło reklamowe, po prostu “Big wheels are faster”.

Jeden z modeli na 2009 rok, HIFI Pro 29 staje się powoli marzeniem niejednego miłośnika zjazdów po ciężkim terenie. Do zalet tegoż jednośladu niewątpliwie należą: bardzo lekka aluminiowa rama, bezdętkowe opony Bontrager, osprzęt oparty na komponentach niedoścignionego wzorca – firmy Shimano seria XT, w pełni regulowane, amortyzowane zawieszenie, profesjonalne siodełko Bontrager, kaseta marki SRAM. Nie zabrakło także godnych w tej klasy produktów dodatkowych usprawnień. Zabezpieczono łańcuch przed zrywaniem się, dodatkowo wzmocniono niemal całą ramę przed przeciążeniami wynikającymi z amortyzacji, oraz układu napędowego. Dodano także elementy włókna węglowego, aby zmniejszyć masę roweru.
Jak jeździ się na 29″ kołach w HIFI Pro 29 będziemy mogli przekonać się już naprawdę niedługo. Najpierw trzeba będzie niestety zasięgnąć do portfela po ok. $ 3600

Jako użytkownik starszego modelu Gary Fisher Napa, zapewniam, że kupno roweru tej firmy to inwestycja, która zaprocentuje przy całodziennych wyprawach. Oglądanie zdjęć w internecie, czy w katalogach nawet w 5% nie oddaje tego, jak prowadzi się te dwukołowe limuzyny w rzeczywistości.

 

Powiązane artykuły