Rezydencja Foksal w centrum Warszawy

Rezydencja Foksal w centrum Warszawy

Spis treści

Ekskluzywny apartamentowiec w centrum Warszawy, a w nim tylko 36 luksusowych mieszkań. Taką propozycję dla wymagających klientów ceniących życie na najwyższym poziomie ma spółka Juvenes, odpowiedzialna za budowę Rezydencji Foksal.

Rezydencja Foksal powstaje tuż obok Traktu Królewskiego, w samym sercu Warszawy. O jej wyjątkowości, poza niewielką ilością mieszkań i usytuowaniem, świadczą rzeźby na fasadzie budynku projektu profesora Antoniego Pastwy z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Profesor Pastwa przez osiem miesięcy pracował nad płaskorzeźbami, które ostatecznie znajdą się na budynku. Wybór padł na motywy kwiatowe, głównie lilie, słoneczniki i papirusy. Sam autor zaznacza, że wykucie takich płaskorzeźb na budynku jest nawiązaniem do stylu przedwojennego i stanowi precedens we współczesnym budownictwie.

Jednak płaskorzeźby to jedyny element w przedwojennym stylu, cała Rezydencja jest luksusowa w pełnym tego słowa znaczeniu i będą się w niej wszelkie udogodnienia i, oprócz mieszkań, basen, spa, sala do ćwiczeń i kort do squasha. Absolutnym hitem jest piwnica do starzenia wina. Dodatkowym plusem jest możliwość dowolnego zagospodarowania przestrzeni, mieszkania pozbawione są ścian działowych. Można w dowolny sposób zaaranżować swoje mieszkanie. Wnętrza będą zbudowane z marmuru i onyksu, a balustrady i elementy fasady z żeliwa. Na parterze rezydencji znajdą się trzy ekskluzywne butiki i elegancka restauracja.

Oddanie apartamentowca planowane jest na przełom kwietnia i maja 2011 roku. Cena za metr kwadratowy mieszkania w Rezydencji Foksal będą wahać się od 20 do 30 tysięcy. Rezydencję można zobaczyć tutaj.

Źródło: rezydencjafoksal.com

Powiązane artykuły