Revelation – Objawienie Kobiecości

Spis treści

Kolekcja Maćka Zienia na wiosnę/ lato 2011 składa się wyłącznie z sukienek. Projektant stawia na kobiecość w najczystszej postaci.
zienss11 2 161x250 Revelation Objawienie Kobiecości

Zień jest specjalistą od uwspółcześniania klasyki. Tym razem sięgnął przede wszystkim do lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych, ale widoczne są też inspiracje latami dwudziestymi. Najbardziej charakterystyczne elementy to: gorsetowe góry, szerokie spódnice, drapowania, marszczenia i dekoracje ze zwiewnych tkanin,       a także cienkie paski, które na pewno będzie można zaobserwować tego lata na ulicy.

Według samego projektanta ta kolekcja przedstawia relacje między kobietą a sukienką. Prezentowane przez niego ubrania są subtelne, zwiewne i zmysłowe. Kształty, które proponuje to przede wszystkim: wąska talia oraz długie nogi. Dominują mini i maxi, a także odkryte ramiona. Kobieta Zienia jest seksowna, elegancka i bez wątpienia ma klasę. Jego ubrania to dzieła sztuki, które z powodzeniem można nosić na co dzień.

Powrót do lat dwudziestych to długie z opływowym dołem i luźną zbluzowaną górą. Lata pięćdziesiąte widać w szerokich spódnicach, dodatkach, a także makijażu i fryzurach, jakie modelki prezentowały na wybiegach.

zienss11 5 155x250 Revelation Objawienie KobiecościMocny akcent kolekcji stanowią kolory. Pojawiają się tu eteryczne: pudrowy róż i popiel, a najsilniejszy akcent stanowią: ulubiony przez Zienia chabrowy błękit i absolutnie obłędna czerwień wpadająca w oranż. Kreacje projektanta są przeważnie monochromatyczne, korzysta on z mocnych i czystych barw, zestawiając ze sobą najwyżej dwie kontrastujące.

Maciej Zień nie bez powodu nazywany jest ulubionym projektantem gwiazd. W jego kreacjach ślub brały m. in. Patrycja Damięcka, Katarzyna Cichopek, Justyna Steczkowska, Monika Richardson i Beata Chmielowska. Ubrania z kolekcji Revelation można już było zobaczyć m.in. na Małgorzacie Kożuchowskiej. Zień przeszło dziesięć lat temu stworzył markę, która niezmiennie kojarzy się z luksusem, elegancją i najwyższą jakością. W styczniu 2010 otrzymał tytuł Projektanta z Klasą podczas gali Doskonałość Mody magazynu Twój Styl. Dwa razy do roku pokazuje swoje premierowe kolekcje w najbardziej prestiżowych lokalizacjach Warszawy, co ciągle stanowi w Polsce ewenement.

Źródło: www.zien.pl

Powiązane artykuły