Restauracja Porto Praga

Spis treści

Porto Praga, usytuowana w sercu starej Pragi zaprasza na ucztę wszystkich amatorów dobrego jedzenia.

Wystrój lokalu został zaprojektowany przez jednego z najlepszych polskich projektantów wnętrz. Łączy w sobie oryginalne fundamenty starego praskiego młyna oraz wpływy stylu Art Deco.

Restauracja ma trzy poziomy. Znajdują się na nich Connoisseur Bar, w którym możemy się delektować najlepszymi rodzajami whisky oraz wypalić cygaro, Cocktail-Club Bar z fortepianem i małym parkietem do tańczenia oraz restauracja. Goście mogą także oglądać wystawy malarstwa, które są przygotowywane w ramach współpracy z galerią sztuki Farbiarnia, będącą jedną z najlepszych galerii w Warszawie.

Restauracja Porto Praga oferuje szeroką gamę wyrafinowanych drinków. Stworzeniem zestawu cocktaili zajął się jeden z najlepszych barmanów w Europie. Wszystkie specjały powstają na bazie najwyższej jakości alkoholi oraz musów owocowych. Oprócz tradycyjnego Martini czy Krwawej Mary możemy skosztować Kiwi Collins z sokiem z cytryny, kiwi i likierem jagodowym. Ciekawą propozycją będzie także owocowy Tall N’ Dandy czy Chivas Crush z nutką mięty.

Poza drinkami restauracja oferuje wiele wybornych win z całego świata. Znajdziemy tu szlachetne włoskie, francuskie oraz hiszpańskie trunki. Pełna lista win znajduje się na stronie internetowej restauracji.

restauracja porto praga 001 Restauracja Porto Praga

Na początek uczty szef kuchni proponuje przekąski w postaci świeżych ostryg lub tatara wołowego z grzybkami, ogórkiem i cebulką. Możemy się także skusić na krewetki lub homara podawanego na wiele sposobów. W menu nie zabrakło różnorodnych zup oraz sałatek.

Na główne danie szef kuchni poleca pieczoną kaczkę z sosem z trawy żubrowej. Kuszącą propozycją jest także jagnięcina z arabskim kuskusem, filet z łososia, czy kalmary i krewetki podduszone w sosie imbirowo-sojowym. Cena dania głównego waha się w granicach 45 – 80 zł.

Porto Praga oferuje także organizację firmowych spotkań, czy różnego rodzaju przyjęć. Restauracja zadbała także o pielęgnowanie rodzinnej atmosfery. W związku z tym zaprasza całe rodziny w niedzielę, kiedy to dostępne jest specjalne menu dla dzieci oraz kącik do zabawy z fachową opieką.

Powiązane artykuły