Zense – restauracja na dachu

Zense - restauracja na dachu

Spis treści

Z jakiego miejsca rozpościera się najpiękniejszy widok na Bangkok? Oczywiście z najnowszej restauracji w tej metropolii – Zense. Założycielem lokalu jest korporacja Central Retail. Przedsięwzięcie było warte 130 milionów bahtów (ok. 7.2 miliona zł) oraz stanowi jeden z elementów projektu Destiny.

Restauracja podzielona jest na cztery strefy, z których każda nosi nazwę innego żywiołu: woda, ogień, ziemia i powietrze. Znajduje się ona na 17 piętrze wieżowca Central World, czyli na jego samym dachu. Na powierzchni 4000 m2 przygotowano 400 miejsc siedzących oraz 300 stojących. Ponadto prawie połowa powierzchni została przeznaczona na taras, na którym klienci oprócz delektowania się smakołykami mogą napawać się piękną panoramą miasta. Miejsce zostało zaprojektowane przez laureatkę nagrody Siam Architectural Society Award – Amate Lhupaiboon. Jej celem było stworzenie lokalu o wyjątkowo odprężającej atmosferze. Dlatego też, charakterystycznym elementem są pluszowe siedzenia, drewniana podłoga oraz przygaszone oświetlenie. Dodatkowo, DJ raczy gości bardzo spokojną, odprężającą muzyką. Wszystko po to, by klienci mogli choć na chwilę zapomnieć o stresie dnia codziennego i rozkoszować się świetnym jedzeniem oraz niepowtarzalną atmosferą.

Kuchnia w Zense zachwyca różnorodnością potraw. Przygotowywane są one przez kucharzy z White Cafe, których specjalnością jest kuchnia tajska; słyną z innowacyjnych pomysłów oraz wysokiej jakości produktów wykorzystywanych do przygotowania dań. Ponadto wielbiciele kuchni włoskiej będą mogli rozkoszować się wyśmienitymi potrawami przygotowanymi przez Gianni Ristorante – najsłynniejszego kucharza włoskiego w Tajlandii. Restauracja pamięta również o gościach z Japonii. To właśnie dla nich gotuje Kikusui, który znany jest z oryginalnie ulepszonych, tradycyjnych dań kuchni japońskiej. Nie można zapomnieć o Red Restaurant, która zachwyca daniami kuchni indyjskiej. Przy tak bogatej ofercie z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.Zense - restauracja na dachu

Goście, którzy chcą się zrelaksować po obfitym posiłku lub marzą po prostu o spędzeniu miłego wieczoru ze znajomymi przy drinku powinni się udać do baru Zense, który oferuje szeroką gamę win, szampanów oraz innych alkoholi. Sącząc drinka można podziwiać miasto z lotu ptaka oraz rozkoszować się chilloutową muzyką serwowaną przez DJ-a.

Restauracja Zense w Bangkoku to miejsce o niepowtarzalnym uroku. Już dzisiaj powinieneś dopisać ją do swojej listy miejsc, które musisz odwiedzić.

Więcej informacji na: http://www.zensebangkok.com/home.html

Powiązane artykuły