Restauracja Mosaica

Spis treści

Jeśli jesteś zmęczony hałasem miasta i szukasz miejsca, które urzeka aranżacją i niepowtarzalnym klimatem to Mosaica, jedna z poznańskich restauracji w Andersia Hotel jest idealnym rozwiązaniem.

Klimat tego muzycznego lokalu dzieli się na cztery odmienne przestrzenie. Największym atutem jest bez wątpienia wystrój. Wnętrze nawiązuje do znanej już w starożytności formy ekspresji plastycznej – mozaiki. W restauracji urządzono sale: morską głębie, żar tropików, wiatr oraz piasek. Wedle projektu Toya cztery sale tworzą części układanki, której centralnym punktem jest podest z zabytkowym fortepianem marki C.Bechstein. Zbudowany w 1925 roku i odnowiony przez najlepszych polskich specjalistów instrument nadaje miejscu wyjątkowy charakter.

Wystrój sali, która jest odzwierciedleniem żywiołu ziemi to w większości materiały naturalne, przede wszystkim drewna. Cechą charakterystyczną morskiego są przezroczyste fotele – kieliszki. Wszystko to w oprawie niebieskich dekoracyjnych tapet z wzorem imitującym morskie fale. Żar tropików wypełniają ognista spirala umieszczona na ścianie oraz odcienie czerwieni. Sfera powietrza to metal i przestrzeń, z dekoracyjną klepsydrą. Zaś salę wiatru zdobią minimalistyczne formy, odznaczające się niebywałą prostotą.

sala ognia Restauracja Mosaica

Mieszanka kultur idzie w parze z różnorodnością potraw. W każdej sali znajdziemy przysmaki z innej kuchni, od hiszpańskiej po orientalną. Smakowitym stekiem argentyńskim w aksamitnym sosie z sera pleśniowego, podawanym z podpiekanymi ziemniakami oraz zapiekanymi brokułami i pomidorem czy marynowanymi w ziołach eskalopkami rozkoszować się można przy muzyce na żywo. Kolacje przy muzycznym akompaniamencie możliwe są w środy, czwartki i piątki.

Szef kuchni – Marcin Antoniewski zamiłowania do sztuki kulinarnej przejawiał od najmłodszych lat. Podróże po najlepszych restauracjach przywiodły go w końcu do IBB Andersia Hotel, gdzie objął najwyższe stanowisko w hierarchii kuchennej. Restauracja oferuje 90 miejsc i jest doskonałym miejscem na nietypową kolację, lunch czy spotkanie z przyjaciółmi.

Powiązane artykuły