Restauracja Lemongrass

Spis treści

Położona w centrum Warszawy restauracja orientalna Lemongrass zaprasza do swojej siedziby przy Al. Ujazdowskich. Powierzchnia lokalu oraz wygodny rozkład sal gwarantuje możliwość zorganizowania zebrań, konferencji i bankietów. Lemongrass to miejsce wyjątkowe na szybki lunch, wykwintny obiad biznesowy czy romantyczną kolację. Oryginalny charakter restauracji w połączeniu z kuchnią orientalną czynią to miejsce jedynym w swoim rodzaju!

Restauracja Lemongrass to gwarancja wyjątkowej oprawy gastronomicznej podczas spotkań w zaciszu tego lokalu. Menu kuchni orientalnej utrzymane jest na najwyższym poziomie. Szefem kuchni jest Sombat Boonperm, który przed zasileniem obsługi pracował w pięciogwiazdkowym hotelu Hilton w Tajlandii. Ma doświadczenie w przygotowywaniu potraw z kuchni chińskiej, tajskiej, indonezyjskiej, malezyjskiej i hinduskiej. To on będzie Twoim przewodnikiem po świecie smaków, gdy przekroczysz próg Lemongrass.

Karta menu restauracji Lemongrass stanowi dla gości nie lada niespodziankę. Wykwintna to prawdziwa atrakcja tego lokalu. Serwowane dania to mistrzostwo na najwyższym poziomie. Przyrządzanie przez kucharzy potrawy odznaczają się doskonałą jakością, pracownicy wykorzystują świeże składniki, a w daniach można wyczuć wspaniały aromat połączenia przypraw. Te czynniki składają się na tajemnicę kulinarnego sukcesu tej warszawskiej restauracji.

Tajemnica menu przekłada się na niezwykłe bogactwo dań i możliwości ich przygotowania. W Lemongrass można skosztować homara na pięć różnych sposobów w cenie 140 złotych, kaczki po pekińsku, która serwowana jest w trzech etapach dla dwóch osób (240 złotych). Do wyboru mamy również dania gotowane na parze, orientalne zupy czy sałatki (w cenie od 18 do 35 złotych) oraz wiele innych. Na deser restauracja proponuje owoce bądź lody. Karta menu dostępna jest na stronie internetowej restauracji.

Smakosze dobrego wina mają do dyspozycji aż dwa menu – Kartę Win oraz Cellar List. Są one owocem przekonania o tym, że jest najlepszym partnerem dla dań kuchni orientalnej. W podstawowej karcie win znajdziemy trunki z każdego miejsca na świecie, tworzy zgrany duet z kartą dań. Są w niej wina, które idealnie komponują się z potrawami serwowanymi w restauracji. Natomiast Cellar List przeznaczona jest dla prawdziwych koneserów wina. Zawiera wina najlepszych roczników z piwnicy restauracji, pochodzące od najlepszych producentów.

glowna3 horz Restauracja Lemongrass

Wnętrza restauracji to m. in.: sala główna o powierzchni 200m2. Jej wystrój należy do prostych, inspirowany jest kulturą wschodu. Zmysłową atmosferę uzyskano dzięki połączeniu naturalnego kamienia, drewna z dyskretnym światłem lamp. Natomiast sala barowa zajmuje ponad 100m2 i jest w stanie pomieścić około 100 osób na ustawieniu bankietowym, a w teatralnym 50 osób.

Jasmin Room by Dom Perignon to ekskluzywna przestrzeń stworzona z myślą o wyjątkowych gościach. Kameralna sala z indywidualną obsługą, wyselekcjonowanymi alkoholami, prywatnym parkingiem, osobnym wejściem i systemem przywoływania kelnera oraz wieloma innymi udogodnieniami (m.in. prywatną toaletą, garderobą ) zapewniają dyskretny pobyt oraz nieskazitelny serwis. Miejsce to jest odpowiednie do organizacji prywatnych uczt, spotkań biznesowych czy narad.

Kolejne wnętrze w restauracji Lemongrass to Orchid Room przeznaczone dla 8 osób. Składa się w z dwóch części – restauracyjnej i wypoczynkowej, wyposażono ją w telewizor. Ostatnie wnętrze to Wine Cellar. Stanowi kameralne pomieszczenie dla ludzi wyjątkowo ceniących sobie swoją prywatność. Jest to odpowiednie miejsce na spotkanie małej grupy osób. Unikalna atmosfera tego pomieszczenia gwarantuje udany wieczór!

Restauracja Lemongrass zaprasza!

Źródło, zdjęcia: lemongrass.waw.pl

Powiązane artykuły