Restauracja Galeon

Spis treści

Warszawska restauracja Galeon oferuje swoim gościom udaną zabawę przy smacznych daniach oraz przyjemnej muzyce. Lokal jest utrzymany w marynarskim klimacie.

Wnętrze restauracji przypomina pokład statku. Projektanci zatroszczyli się o szczegóły, liczne atrybuty morskie i pirackie są dobrze dobrane, co pozwoliło uniknąć efektu przesycenia i bałaganu.

Restauracja posiada 220 miejsc siedzących. Oprócz tego w okresie letnim otwierany jest ogródek, gdzie znajduje się około 80 miejsc. Od poniedziałku do środy w restauracji odbywa się biesiada z szantami przy muzyce na żywo.

W menu znajduje się wiele dań rybnych, jak tatar z łososia, chrupiący dorsz bałtycki, pstrąg z rusztu lub halibut. Jako przekąskę można zamówić krewetki Pil Pil, wątróbki drobiowe lub klasyczne placki ziemniaczane z sosem grzybowym.

restauracja galeon 002 Restauracja Galeon

Poza tradycyjnymi polskimi akcentami, w menu znajdziemy Carbonarę z boczkiem oraz makaron penne z kurczakiem i wołowiną. Z kolei amatorzy mięsa pokuszą się o stek z polędwicy wołowej, mix mięs z grilla lub kaczkę z pieca.

Posiłek warto zakończyć deserem. Jedną z ciekawszych propozycji w restauracji są lody z malinami na gorąco oraz kapitańskie tiramisu.

restauracja galeon 003 Restauracja Galeon

Ceny nie są wygórowane. Deser to wydatek rzędu 14-24 zł. Za potrawę rybną zapłacimy około 20-40 zł, podobnie jest w przypadku dań mięsnych.

Oprócz podstawowego menu, można zamówić specjalne zestawy. Jest to menu zasiadane (do 39 osób) oraz menu bufetowe (od 40 osób) Ponadto dostępne jest menu morskie, polskie oraz koktajlowe, a na przyjęcia weselne przygotowano osobne propozycje.

Galeon oferuje także usługi cateringowe oraz organizację imprez plenerowych i na specjalne okazje. Oprócz eleganckich bali restauracja przygotuje przyjęcie dla dzieci lub piknik z grillem.

restauracja galeon 004 Restauracja Galeon

Restauracja zajmuje się przygotowywaniem imprez firmowych i integracyjnych, konferencji i bankietów. Ponadto można w niej urządzić wesele lub uczcić inną rodzinną okazję. Lokal jest w stanie pomieścić do 500 osób w formie koktajlowej. W porozumieniu z klientem Galeon zorganizuje liczne atrakcje i występy artystyczne w trakcie imprez.

Szczegóły dotyczące menu oraz innych usług restauracji Galeon znajdziemy na jej stronie internetowej.

Powiązane artykuły