Restauracja Cesarski Pałac

Spis treści

Trudno jest znaleźć chińską restaurację, gdzie serwowana jest na wysokim poziomie. Jednak pośród małych i przeciętnych lokali znalazła się jedna cenna perełka – Cesarski Pałac.

Właścicielką Cesarskiego Pałacu jest Yajia Lin-Iwanejko. Pochodzi z rodziny chińskich lekarzy, jednak postanowiła się wyłamać z rodzinnej tradycji i tak oto stała się ambasadorem chińskiej kultury w Polsce, zakładając trzy z kuchnią chińską.

Restauracja mieści się w Warszawie na ulicy Senatorskiej. Do dyspozycji gości jest jedna sala główna oraz dwie bardziej kameralne, przeznaczone do spotkań w małym gronie – sala czerwona i niebieska. Wnętrze restauracji zostało urządzone zgodnie ze sztuką feng shui. Inspirowane chińską tradycją elementy wystroju promieniują dobrą energią i podkreślają wyjątkowy charakter tego miejsca.

Oprócz klasycznego obiadu, restauracja oferuje organizację rodzinnych przyjęć, firmowych bankietów oraz imprez plenerowych. Zapewnia catering, a na życzenie klienta może przygotować oprawę scenograficzną, muzyczną bądź artystyczną. Podczas takich imprez goście będą mieli okazję zapoznać się z chińską sztuką kaligrafii oraz tradycyjną muzyką Chin.

W menu znajdziemy całą gamę chińskich smaków: gulasz po peczuańsku, kaczka pekińska, ośmiorniczki w sosie czosnkowym, kurczak Gong Bao. Interesującym rozwiązaniem są gotowe kompozycje dla 2, 4, 6, 8 i 10 osób. Ceny tych zestawów to odpowiednio 155zł, 390 zł, 590 zł, 780 zł i 999 zł. Przykładowe dania z takiej kompozycji to: kurczak gotowany w sosie imbirowo-czosnkowym, wołowina w ostrym sosie, naleśniki wiosenne, krewetki w dwóch kolorach, bambus sojowy z ogórkiem ryba wiewiórka, ryż jaśminowi i lody z owocami. Jeśli jednak nie chcemy zamawiać pełnego zestawu, za poszczególne dania zapłacimy od 10 do 70 złotych.

Szef kuchni proponuje także dania z ryb, owoce morza, dania to fu oraz wegetariańskie. Do tego możemy zamówić alkohole spośród koktajli, wermutów, wódek, czy brandy.

Wizyta w Cesarskim Pałacu dostarczy nam niezapomnianych wrażeń kulinarnych. Z pewnością docenimy smak kuchni chińskiej w świetnie urządzonym wnętrzu, które dodatkowo pomoże nam celebrować każdą potrawę.

Rezerwacji można dokonać telefonicznie. Podczas rozmowy ustalimy szczegóły doboru stolika oraz potraw. Pełne menu znajduje się na stronie internetowej restauracji.

Powiązane artykuły