Restauracja Amber Room

Spis treści

Niedawno otwarta restauracja Amber Room serwuje kuchnię na międzynarodowym poziomie. Będzie to oaza najlepszych smaków dla tych, którzy poszukują nowych potraw w profesjonalnej oprawie.

Restauracja mieści się na Alejach Ujazdowskich w Warszawie w pięknym Pałacu Sobańskich. Pałac ten jest jednocześnie siedzibą Klubu Polskiej Rady Biznesu. Fakt ten wydaje się być zobowiązujący dla jakości serwowanych dań. I tak jest w rzeczywistości.

Szefem kuchni jest Wojciech Modest Amaro, laureat prestiżowej nagrody Chef de l’Avenir 2007, przyznawanej przez Międzynarodową Akademię Gastronomiczną. Zaprasza on do skosztowania dań Kuchni Polskiej XXI wieku. Są to potrawy o polskich korzeniach, podane w nowej autorskiej formie, które wykorzystują współczesną wiedzę kulinarną oraz postęp technologiczny.

Wnętrze restauracji ma nowoczesny, ale i przytulny wystrój, w którym dominują stonowane kolory brązu, beżu i bieli. Całość wygląda niezwykle elegancko, a jednocześnie skromnie, co nie odciągnie naszej uwagi od aromatycznych potraw.

restauracja amber room 001 Restauracja Amber Room

Na początek uczty możemy wybrać przystawki w postaci marynowanego łososia z terriną z buraków lub pierożki cielęce z sosem pomidorowym i pianą z parmezanu. Główne dania proponowane w menu to przepiórka nadziewana grzybami, cielęcina po polsku, czy filet z polędwicy wołowej z borowikami. Dla amatorów potraw rybnych szef kuchni przygotuje  dorsza bałtyckiego w cassoulet z boczkiem i zieloną fasolką lub pstrąga łososiowego duszonego w oliwie. Desery nie pozostają w tyle. Smakosze słodkich smaków rozpłyną się w lodach z nutą rumu, fondant czekoladowo-kasztanowym lub napoleonce z borówkami. Za poszczególne potrawy zapłacimy od 30 do 100 złotych.

Dodatkowo w ofercie restauracji znajduje się biznes lunch. Ponadto do każdego posiłku możemy zamówić wino z bogatej karty oraz ciekawe koktajle. Restauracje obsługuje profesjonalny zespół, który szlifował swój kucharski warsztat między innymi w najlepszych londyńskich restauracjach.

Szczegółowe informacje dotyczące menu i restauracji znajdują się na jej stronie internetowej. Rezerwacji stolika można dokonać drogą telefoniczną.

Powiązane artykuły