Renault Megane CC

Spis treści

Wielu czekało na ten model. Wreszcie jest – Megane CC. I coupe, i kabriolet. Wszystko w jednym.

 

Nowe Megane CC wyróżnia się szklanym dachem o największej w klasie (Peugeot 308 CC, Ford Focus CC) powierzchni 0,47 m2. Czteromiejscowe Renault zostało także wyposażone w szklany deflektor, który umożliwia komfortową jazdę z otwartym dachem do prędkości 90 km/h. Dwuczęściowy, sterowany elektro-hydraulicznie dach rozkłada się w 21 sekund i pozwala cieszyć się słońcem wypełniającym kabinę pasażerską. W takim układzie bagażnik ma pojemność 211 litrów. Wystarczy jednak przekształcić kabriolet w stylowe coupe, a wówczas bagażnik powiększy się do 417 litrów.


W gamie jednostek napędowych znajdą się zarówno silniki benzynowe, jak i wysokoprężne. Motory benzynowe 1.6-litra (100 KM) i 1.4-litra TCe (130 KM) będą współpracowały z sześciobiegową przekładnią manualną, podczas gdy jednostka 2.0 (140 KM) zostanie połączona ze skrzynią CVT.

Podstawowy diesel 1.6-litra rozwijający 110 KM będzie przenosił moc za pośrednictwem 6-biegowej dwusprzęgłowej przekładni automatycznej lub skrzyni manualnej o tej samej liczbie przełożeń. Jednostki o większej mocy 130 i 160 KM będą natomiast połączone z 6-biegowymi skrzyniami ręcznymi.


Renault Megane Coupe-Cabriolet wejdzie do sprzedaży w Europie wiosną tego roku.

Powiązane artykuły