Range Rover – 40 lat w luksusowym terenie!

Spis treści

Dokładnie 17 czerwca Range Rover, luksusowy przedstawiciel terenówek, będzie obchodzić swoje 40 urodziny.

 

Pierwszy Range Rover z wielkim zainteresowaniem pojawił się na rynku w 1970 roku. Pomimo wielu modyfikacji (m.in. nowe silniki, skrzynie biegów, warianty nadwozia), model ten był produkowany w niemal niezmienionej formie przez 26 lat. Łącznie w ręce klientów trafiło 317 615 sztuk tej terenowej limuzyny.

W 1994 roku do sprzedaży wprowadzono drugą generację modelu (określaną także jako P38a) która zapoczątkowała modę na luksusowe pojazdy rekreacyjne, znane dziś jako SUV-y. Siedem lat później zaprezentowano Range Rovera obecnej generacji (L322).


Phil Popham, dyrektor zarządzający Land Rovera, powiedział: „Land Rover słynie z innowacyjnych produktów, jednak w historii naszej firmy szczególne miejsce zajmuje właśnie Range Rover. To jeden z najważniejszych modeli w dziejach motoryzacji.”

Obecnie w sprzedaży dostępne są wersje z silnikiem wysokoprężnym V8 o mocy 271 KM oraz jednostką benzynową V8 rozwijającą 510 KM. Pod koniec tego roku silnik Diesla 3,6-litra V8 zostanie zastąpiony motorem o wyższej mocy 308 KM, która będzie przenoszona na wszystkie cztery koła za pośrednictwem ośmiobiegowej przekładni automatycznej.

YouTube Preview Image

Powiązane artykuły