Rachel Galley & Honda

Spis treści

Znana na całym świecie projektantka luksusowej biżuterii, której dzieła noszą takie gwiazdy jak Julie Lewis czy Lily Allen, ostatnimi czasy nawiązała dość ciekawą współpracę z firmą , a jej efektem jest nowoczesne przykrycie głowy, które zostało w całości wykonane z podzespołów znajdujących się w sportowej wersji hybrydy CR-Z. Impulsem, który pchnął ten projekt do realizacji, był hondowski etos “The Power of Dreams”, stanowi on jednocześnie wizualne wyobrażenie dzieła jakie stworzył. Z głównej części nakrycia wyrasta długi cierń zakrzywiony u końca, opada on na pierś co oznacza, łączenie rozumu i serca . Pomimo szokującego dzieła jakie wykonała projektantka, i jego wzorzystego kształtu, który kojarzy się z grzebieniem, ciekawym zastosowaniem było wykorzystanie grilla samochodowego jako podstawy tego nakrycia, zatopiono w raz z nim kryształy w trzech kolorach. Dzięki takiemu zastosowaniu, kolor zmienia się, w zależności od kąta pod który spoglądamy. Ma to nawiązywać do charakteru samochodu, który posiada trzy tryby jazdy- niebieski czyli Normal, czerwony czyli tryb Sport oraz zielony czyli ECON.

 Rachel Galley & Honda

Jak przyznaje projektantka, zabawa ze wszystkimi podzespołami samochodowymi, dla kobiety która pracuje zazwyczaj z drogimi metalami szlachetnymi, była ciekawym doświadczeniem które planuje wykorzystać w przyszłości w swojej pracy. Co ciekawe większość prac związanych z wykonaniem nakrycia głowy, odbywało się niedaleko jej domu, w warsztacie samochodowym.

 Rachel Galley & Honda

Projektantka przyznaje, że inspirację do wszystkich swoich prac czerpie z przedmiotów codziennego użytku oraz naturalnej tekstury. Miło wspomina   współpracę w brytyjskich zakładach Hondy, które odwiedziła podczas prac nad projektem. Jak sama zaznacza, dzięki tej wizycie wiele się dowiedziała oraz nabrała wprawy w prowadzeniu Hondy CR-Z. Artystka przyznaje, że najnowsza stylistyka auta robi na niej ogromne wrażenie, jeszcze większe niż hybrydowa technologia, do której gorąco zachęca.

Powiązane artykuły