Pupilot – Pet Airways

Spis treści

Nie od dziś wiadomo, że podróż mogą znosić źle nie tylko ludzie, ale również pupile. Zwierzątka nie przepadają za spędzaniem długich godzin w samochodach lub lukach bagażowych. Nic dziwnego. Nikt z nas nie chciałby podróżować w takich warunkach. Dlatego też mając na uwadze dobro i wygodę pupilków stworzono nową markę wśród linii lotniczych – Pet Airways. Jak nazwa wskazuje są to linie lotnicze przewożące tylko i wyłącznie zwierzęta, a dokładniej psy oraz koty.

Kilka słów o nowo powstałej firmie. Pet Airways to środek transportu o standardzie pierwszej klasy, gdzie wszystko jest tak przygotowane by zapewnić wszelki komfort oraz bezpieczeństwo podróżującym. Na pokładzie nie mogą przebywać żadni ludzie, poza wyspecjalizowaną załogą, której zadaniem jest dbanie o zwierzęta oraz oczywiście pilotami.

Jeżeli chodzi o koszta takiego lotu, cena nie jest wysoka – średnio za przelot pupila trzeba zapłacić ok.150 dolarów. Minusem całego przedsięwzięcia jest fakt, iż na dzień dzisiejszy loty odbywają się tylko i wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych. Kto wie, być może w niedługim czasie także i zwierzątka polskich gwiazd będą podróżować takim psio-kocim samolotem…

Powiązane artykuły