Przy pełni księżyca

Spis treści

lustro3 Przy pełni księżyca

O tym, że lustra mogą stanowić dzieła sztuki wiemy nie od dziś. Jednak współczesna rzeźba traktuje lustro wyłącznie w kategorii materiału uwydatniającego cechy innych projektowanych rzeczy. Lustro samo w sobie przestało być atrakcyjne. Jeszcze kilka wieków temu, zwierciadła, mogły stanowić jedyną ozdobę pokoju i sprawdzały się w tej roli doskonale. Do tej tradycji odwołuje się pracownia Alchemy Glass & Light. Ich najnowsza kolekcja luster, Full Moon Mirror Collection, to uczta dla oka.

Artysta, Steve Weinstock, zainspirowany naturalnymi zjawiskami takimi jak zaćmienie słońca czy zjawisko halo, stworzył lustra, które zamknęły w sobie piękno, światło i wyjątkową elegancję. Kształtem przypominają tarczę słoneczną, rama to artystyczna wariacja o koronie słonecznej. Kolory ramy przypominają te widziane w naturze. Tajemnicą artysty pozostają techniki, dzięki którym uzyskał tak niesamowity efekt, wiadomo, że użył w tym celu metali i minerałów trudno dostępnych na rynku.

Full Moon Mirror Collection należałoby oceniać jako ciekawe dzieło sztuki. Gra kolorem i światłem to atuty luster jako rzeźb i wady jako przedmiotów użytkowych. Zwierciadła z pracowni Alchemy Glass & Light są bez wątpienia oryginalne, dzięki czemu rozświetlą niejeden pokój.

Powiązane artykuły