Przegląd najmodniejszych dekoracji ściennych

Dekoracje ścian

Spis treści

Wykończenie ścian wewnątrz mieszkania ma niebagatelny wpływ na jego styl i charakter. Tuż obok popularnych, ale nieco już oklepanych farb, możemy wybierać spośród różnych alternatywnych rozwiązań. Na rynku dostępne są niezwykle ciekawe tapety i fototapety, beton architektoniczny czy panele ścienne 3D. Czym charakteryzują się poszczególne rozwiązania i dlaczego warto zastosować je do dekoracji wnętrz?

Tapety ścienne

Tapety to materiał wykończeniowy, który sprawdzi się na całej powierzchni ścian w salonie, kuchni czy sypialni. Mogą one być gładkie i stonowane bądź wielokolorowe i obfitujące w ciekawe desenie imitujące egzotyczne liście, geometryczne wzory, deski i kamień czy dziecięce motywy. W sprzedaży dostępne są tapety papierowe, flizelinowe, winylowe i z włókna szklanego, wykazujące nieco odmienne parametry. Poszczególne modele mogą nadawać się do malowania oraz wykazywać właściwości wodoodporne, nadając się do zmywania. Skutecznie ukryją one także wszelkie niedoskonałości ścian i zabezpieczą je przed niszczeniem. Umiejętnie dobrane do wystroju i wielkości wnętrza tapety podkreślą jego charakter, będąc atrakcyjną ozdobą każdego pomieszczenia.

Wzory na ścianę

https://4wall.pl/12_tapety-na-sciane

Fototapety do Twojego wnętrza

Fototapety to inaczej tapety z nadrukowaną fotografią lub grafiką, dopasowywane wielkością do rozmiaru ściany. Ułatwiają one poprawienie proporcji i wydobycie głębi pomieszczenia, optycznie powiększając jego przestrzeń i dodając mu atrakcyjnego charakteru. Fototapety są odporne na działanie ognia, uszkodzenia i czyszczenie oraz bezpieczne dla domowników. Możemy wybrać jeden z gotowych deseni, oferowanych przez producenta lub wykonać spersonalizowaną fototapetę z własnym zdjęciem. Olbrzymia ilość dostępnych wzorów sprawia, że każdy może znaleźć fototapetę idealnie dopasowaną do swoich potrzeb. Dostępne są modele papierowe, lateksowe, flizelinowe i winylowe, a także foliowe w formie samoprzylepnej naklejki. Mogą one przedstawiać naturalne pejzaże, miejską architekturę, rośliny i zwierzęta, a także trójwymiarowe, realistyczne obrazy, skutecznie uzupełniając aranżację mieszkania.Fototapety

https://4wall.pl/171_fototapety

Beton architektoniczny – nowoczesny loft

Beton architektoniczny to dekoracja ścienna ciesząca się stale rosnącą popularnością. Nadaje wnętrzom oryginalny, nieco przemysłowy charakter, sprawdzając się zarówno w mieszkaniach, jak i obiektach firmowych. Jest on dostępny zarówno w postaci gotowych do zamocowania płyt, jak i zaprawy do nałożenia na ścianę, umożliwiając uzyskanie płaszczyzny o barwie od jasnej szarości do ciemnego grafitu. Beton architektoniczny być wykończony jako całkowicie gładka powierzchnia, wersja przecierana lub płukana, a także fakturalna z odciśniętym motywem, który może imitować drewniany szalunek. Wśród głównych zalet betonu architektonicznego warto wymienić trwałość, łatwość do utrzymania w czystości oraz możliwość zastosowania także na posadzkach i w miejscach narażonych na kontakt z wodą. Jego uniwersalny charakter sprawia, że pasuje on niemal do każdego stylu wykończenia wnętrz i dodatków z naturalnych materiałów – drewna oraz kamienia.Beton architektoniczny

https://4wall.pl/155_plyty-z-betonu-architektonicznego

Panele ścienne 3D – trójwymiarowa ściana!

Modną, ale stosunkowo mało znaną alternatywną okładziną do mieszkania są panele ścienne 3D. Będą one stanowić oryginalną dekorację – niezależnie, czy zamontujemy je na jednej, czy też wszystkich ścianach pomieszczenia. W sklepach oferowane są panele ścienne 3D drewniane, styropianowe, szklane, gipsowe, betonowe, miękkie i poliuretanowe o różnorodnych kształtach i kolorach. Są one wyjątkowo trwałe i niewymagające skomplikowanej pielęgnacji, a dodatkowo skutecznie ocieplają i wygłuszają. Szeroka gama dostępnych paneli ściennych 3D umożliwia ich precyzyjne dopasowanie do gustu inwestora i charakteru wnętrza. Bez względu na miejsce ich zastosowania, będą one nietuzinkową i ciekawą dekoracją każdego domu.

Tapety, fototapety, beton architektoniczny i panele ścienne 3D to ciekawy i oryginalny sposób na dekorację ścian. Umożliwiają stworzenie modnej i atrakcyjnej aranżacji, zwiększając także funkcjonalność pionowych przegród i stylowy wygląd mieszkania.

Panele 3Dhttps://4wall.pl/126_panele-3d

Powiązane artykuły