Prywatna wyspa Onassisa na sprzedaż

Prywatna wyspa Onassisa na sprzedaż

Spis treści

Chcesz mieszkać tam, gdzie Jackie i Arystoteles ? Grecka wyspa Skorpios na Morzu Jońskim niebawem trafi na rynek! Za należącą do magnackiej rodziny wyspę będziesz musiał zapłacić ponad 100 milionów funtów.

Grecki milioner Arystoteles kupił Skorpios w 1965 roku dla swojej żony, wdowy po prezydencie Kennedym, Jackie i swoich dzieci. To właśnie tam odbył się ślub słynnej pary. Pomysł prywatnych wysp bardzo spodobał się mediom i bogaczom. Wkrótce to właśnie posiadanie swojego kawałka ziemi na morzu stało się wyznacznikiem bogactwa i statusu.

Lazurowe morze, skaliste klify, piękne krajobrazy i łagodny klimat to największe zalety Skorpios. Obecnie na wyspie nikt nie mieszka, a turyści nie mają na nią wstępu. Na północy znajduje się port wybudowany przez Onassisa, w którym przycumowany był jego jacht. Jest tam również mała kaplica, gdzie spoczywają szczątki Arystotelesa i jego dzieci.

Na sprzedaż drogocennej wyspy zdecydowała się spadkobierczyni wielkiej fortuny, wnuczka Arystotelesa, Athina Roussel. Dziedziczka nigdy nie była związana z Grecją, przez co wielokrotnie krytykowały ją tamtejsze media, elity i mieszkańcy. Grecka opinia publiczna jest oburzona pomysłem sprzedaży miejsca, które szczególnie upodobał sobie słynny milioner.

skorpios Prywatna wyspa Onassisa na sprzedaż

Jeśli masz 100 milionów funtów i jesteś zainteresowany tą piękną grecką wyspą – przygotuj się na ostrą konkurencję. Według nieoficjalnych informacji kupnem Skorpios zainteresowani są Madonna, Bill Gates i Roman Abramovich.

Powiązane artykuły