Proste ćwiczenia, które wykonasz w domu

Spis treści

Cierpisz na chroniczny brak czasu, a natłok codziennych obowiązków sprawia, że jedyne o czym marzysz to doba trwająca dłużej niż 24 godziny? Jeśli brakuje Ci czasu na regularne wizyty na siłowni, a mimo tego chcesz być fit, koniecznie przeczytaj nasz artykuł i zapoznaj się z infografiką, którą dla Ciebie przygotowaliśmy! Zdziwisz się, jak wiele ćwiczeń możesz wykonać w domu – bez wstawania wcześnie rano i bez konieczności kupowania karnetu na siłownię!

Ćwiczenia w domu i sprzątanie – przyjemne z pożytecznym

Choć sprzątanie to dla większości z nas konieczność, dla Ciebie może to być świetna okazja do treningu i spalenia kalorii! Odkurzanie, mycie okien czy prasowanie to jedynie początek całej listy domowych obowiązków, które sprzyjają ćwiczeniom poszczególnych partii ciała. Energiczne wykonywanie tych czynności nie tylko poprawi Twoją kondycję, ale sprawi, że będziesz mogła zjeść dodatkową porcję ulubionych żelków czy skusić się na kawałek pysznej szarlotki bez wyrzutów sumienia!

  • Domowe ćwiczenia podczas prasowania

Jedna koszulka, druga koszulka, trzecia koszulka… – zamiast liczyć ubrania, które musisz wyprasować, zacznij liczyć wymachy nóg! Nawet tak nudną i żmudną czynność, jak prasowanie, możesz wykorzystać jako pretekst do wykonania kilku domowych ćwiczeń.

W szybkim tempie wykonuj naprzemienne, dynamiczne wymachy nóg do tyłu (staraj się dotykać stopą pośladka). Podczas 25 minut nie tylko wyprasujesz ubrania, ale też spalisz nawet 100 kalorii! Alternatywnym, domowym ćwiczeniem przy desce do prasowania jest stawanie na palcach i napinanie mięśni łydek, pośladków i brzucha. W ten sposób sprawisz, że monotonne zadanie zamieni się w efektywny trening!

  • Ćwiczenia podczas wieszania prania

Wieszanie prania to kolejna monotonna czynność, którą możesz urozmaicić wykonując przysiady (pamiętaj o prostych plecach). To niepozorne domowe ćwiczenie wzmocni mięśnie brzucha i pośladków, a także poprawi wygląd Twoich nóg.

Przy takich treningach będziesz mogła śmiało powiedzieć: „wielozadaniowość to moja specjalność”!

Ćwiczenia w domu – odpoczywaj i spalaj kalorie

Relaks i trening w tym samym czasie – czy to możliwe? Zdecydowanie tak! Po stresującym dniu pełnym obowiązków, należy Ci się zasłużony odpoczynek. Świetnym sposobem na odprężenie jest wieczorny seans przed telewizorem. Podczas oglądania ulubionego serialu stań przed telewizorem na dywanie lub macie do fitnessu (znajdziesz ją na https://www.tchibo.pl/damska-odziez-sportowa-c400061265.html?&pos=0) i zacznij wykonywać pajacyki! To proste, domowe ćwiczenie pobudza do działania mięśnie całego ciała i rewelacyjnie poprawia krążenie.


Ciekawostka!

Naukowcy z University od Westminster wzięli pod lupę horrory i ich wpływ na zdrowie. Jak się okazuje, podczas około 1,5-godzinnego seansu można spalić ponad 100 kcal!

Wniosek?

Warto oglądać horrory – na zdrowie!


Nic nie irytuje Cię tak bardzo, jak reklamy w telewizji? Wykorzystaj ten czas na kolejne domowe ćwiczenie – „nożyce”. W tym przypadku również przyda Ci się mata, dzięki której będzie Ci wygodniej trenować. Pół godziny reklam to pół godziny ćwiczeń, które – w przypadku nożyc – pozwalają spalić nawet ponad 300 kalorii!

Jeśli podobają Ci się nasze pomysły na ćwiczenia w domu bez specjalnego sprzętu, koniecznie zapoznaj się z infografiką, którą dla Ciebie przygotowaliśmy i odkryj inne proste ćwiczenia do wykonywania w domu!

Pamiętaj, że każda, nawet najbardziej prozaiczna czynność, którą wykonujesz w domu jest aktywnością fizyczną – raz bardziej, innym razem mniej wyczerpującą. Przejście z kuchni do pokoju, wzięcie prysznica, mycie naczyń, a nawet przygotowanie obiadu to dla Twojego organizmu wydatek energetyczny, który wiąże się ze spalonymi kaloriami. Nic jednak nie zastąpi intensywnego treningu (również w domu), dzięki któremu poprawisz kondycję, wzmocnisz mięśnie oraz wysmuklisz swoją sylwetkę. I nie zapomnij, że każde – również domowe ćwiczenia, warto wspomagać zdrową, odpowiednią zbilansowaną dietą.


Artykuł sponsorowany, źródło zdjęcia głównego: https://unsplash.com

Powiązane artykuły