Projekt Dizajn

Spis treści

Pomysłodawcy i organizatorzy imprezy są zdania, że „dizajn jest dla ludzi”. Już 19. i 20. listopada odbędzie się kolejna, druga edycja Projektu Dizajn – cyklu spotkań ze znanymi projektantami, organizowanych przez firmę ROCA.

dizajn jest dla ludzi2 Projekt Dizajn

Celem i ideą wydarzenia jest poruszenie tematu kondycji współczesnego dizajnu i architektury, ich roli we współczesnym świecie oraz związku z biznesem, sztuką i modą. Punktem wyjścia będą występy zaproszonych gości: architektów, dizajnerów, projektantów wnętrz oraz studentów kierunków artystycznych, którzy podzielą się swoim doświadczeniem i projektowymi fascynacjami.

Gościem tegorocznej edycji będzie znany i ceniony hiszpański projektant Joan Gaspar. Jego styl najtrafniej można określić jako minimalistyczny i oszczędny, ale zarazem wyrazisty. Bogaty dorobek hiszpańskiego projektanta obejmuje zarówno elementy przestrzeni miejskiej, jak i przedmioty domowego użytku, oświetlenie, meble, ceramikę łazienkową. Podczas wykładu „Od pomysłu do projektu” Joan Gaspar przedstawi własne realizacje, na podstawie których wskaże powiązania pomiędzy funkcjonalnością a oryginalnością i ciekawym dizajnem przedmiotów użytkowych.

Organizatorzy mają nadzieję, że Projekt Dizajn będzie okazją nie tylko do poznania dorobków hiszpańskiego, współczesnego dizajnu przemysłowego, ale także do podjęcia dyskusji na temat sztuki dizajnu.

projekt dizajn Projekt Dizajn

Tegoroczna edycja projektu odbędzie się w dwóch miastach: Warszawie (19. listopada, Instytut Wzornictwa Przemysłowego) i w Krakowie (20. listopada, Auditorium Maximum ).W każdym z nich odbędzie się wykład oraz wystawa prac zaproszonego projektanta – Joana Gaspara.

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.projektdizajn.pl

Powiązane artykuły