Czyszczenie cegły to ciekawy sposób na to, aby odświeżyć całe podwórko. Zazwyczaj występuje ona na elewacji budynku, dodając mu przytulnego charakteru. Jak jednak pozbyć się zabrudzeń i kiedy warto o tym pomyśleć?
Czyszczenie cegły – co takiego się wtedy stosuje?
Jeśli chodzi o czyszczenie cegły, to z pewnością stosuje się w tym celu mieszankę chemiczną, którą ma za zadanie rozpuścić brud oraz osad. Zazwyczaj jest on spowodowany gromadzeniem się kurzu na dachu, który ścieka razem z deszczem i osadza się na budynku.
Tak jak piaskowanie konstrukcji betonowych przynosi najlepsze efekty, tak w przypadku cegły mogłoby to skończyć się delikatnymi porysowaniami. Właśnie dlatego raczej stosuje się chemię, którą następnie zmywa się wodą pod ciśnieniem.
Użycie dodatkowego środka konserwującego zapobiegnie gromadzeniu się zabrudzeń na cegle i pomoże to w utrzymaniu czystości swojego podwórka. Jest to bardzo ważne, ponieważ elewacja budynku to wizytówka właściciela.
Czyszczenie cegły – kiedy?
Kiedy przeprowadzić czyszczenie cegły? Najlepiej jest to zrobić wtedy, gdy jest to wymagane. Poznać to można po ciemnym zabarwieniu struktury, która kiedyś była jaśniejsza. Dodatkowo można będzie zauważyć widoczne zaciemnienia, szczególnie na części cegły.
Warto wykonywać czyszczenie regularnie, około raz do roku. Najlepszą porą roku jest wiosna, w trakcie której robi się cieplej, jaśniej oraz na wierzch wychodzą wszystkie zabrudzenia zimowe. Wtedy razem z porządkami w ogrodzie, warto również skupić się na elewacji.
Czyszczenie nie powinno z drugiej strony odbywać się zbyt często, ponieważ nie tyle cegła, co fuga może się rozpuścić lub ukruszyć. Żaden właściciel z pewnością nie chce takiej sytuacji. Właśnie dlatego profesjonalna firma w okresie wiosennym powinna dać sobie z tym radę.
Czyszczenie cegły to proces mało skomplikowany, który powinno się wykonywać pod koniec zimy lub na początku wiosny.