Prestiżowy kociak

Spis treści

 

Gdyby nie II Wojna Światowa, prawdopodobnie do dziś marki Jaguar  nosiły by dawną nazwę „SS”. Skojarzenie z faszystowskimi oddziałami nie działało dobrze na reputację przedsiębiorstwa.
Obecnie nikt nie podważa renomy tychże aut pochodzących z Wielkiej Brytanii. Elegancja, szyk, dbałość o detale – to tylko najważniejsze cechy, którymi wyróżnia się każdy z osobna model opuszczający taśmę montażową.

Kolekcja najnowszych modeli na 2009 rok została dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. Uszlachetniono stylistykę nadwozia – boczne otwory wentylacyjne oraz nowy wygląd tylniego spojlera i zderzaka. Zmian doczekały się również jednostki napędowe. Do wyboru mamy 2 benzynowe. Pierwszy z nich to 2.7-litrowa jednostka. Specjaliści chwalą ją za ekonomiczność i oszczędność środowiska. Drugi to 4.2-litrowy silnik z doładowaniem V8 . „Super V8”, jak się o nim mówi, to 400 koni mechanicznych mocy do dyspozycji pod pedałem gazu.

Najwięcej zmian zanotowano jednak wewnątrz auta. Wygospodarowano dodatkowe miejsce na nogi w tylnym rzędzie, zamontowano klimatyzowane siedzenia , nawigację satelitarną, czujniki parkowania, oraz lampy ksenonowe. Do uzupełnienia ekskluzywnego wyglądu, zamontowano również koła firmy Takoba.

Cena za Jaguara XJ Souvereign to około 58000 funtów brytyjskich.
Nizebyt wygórowana, jak za auto tej klasy.

Powiązane artykuły