Premiera Audi A8

Spis treści

Rok 2009 jest dla Audi wyjątkowy. Jest to rok jubileuszowy z okazji stulecia marki, a zakończony zostanie szczególnym wydarzeniem – otóż, już 30 listopada światło dzienne ujrzy nowa generacja modelu A8.

 

Zaprezentowana zostanie w niezwykłym otoczeniu amerykańskiego miasta Miami. Tam flagowy model marki przedstawiony zostanie w zainscenizowanym w innowacyjny sposób pawilonie Audi, który stanie się czasową konstrukcją muzealną: centrum wernisażu „The Art of Progress”. Wernisaż przedstawia kulturalny i technologiczny postęp oraz wartości związane z nowym A8: Przewagę dzięki technice i emocjonalną sztukę stylistyczną.

„Przewaga dzięki technice dotyczy także stylistyki, która jest jedną ze wspaniałych cech charakteryzujących Audi. Ponieważ wyjątkowa stylistyka awansowała do roli sztuki, postrzegamy most do sztuki i architektury jako logiczny krok w dalszym rozwoju naszej marki – powiedział Rupert Stadler, Prezes Zarządu Audi AG o idei wystawy.

Już dawno temu amerykańska metropolia Miami stała się światową stolicą sztuki i stylistyki. Już tradycyjnie, na początku grudnia, dwie wystawy targowe Design Miami i Art Basel Miami Beach stanowią punkt kulminacyjny sezonu dla wszystkich znawców sztuki i stylistyki. W takiej atmosferze, w wieczór poprzedzający Design Miami odbędzie się światowa premiera nowego Audi A8.

Zgodnie z inspiracją wynikającą z myśli przewodniej „The Art of Progress” model flagowy Audi zostanie zaprezentowany w pawilonie Audi wśród wybranych dzieł sztuki z nowej wystawy „Beg Borrow and Steal” pochodzącej z kolekcji Rubell Family – jeden z najważniejszych na świecie zbiorów sztuki, oraz wśród instalacji „The Light Light” z aluminium i świateł LED znanego brytyjskiego stylisty Toma Dixona.

„Artystów, stylistów i inżynierów łączy wspólna namiętność, która została uwidoczniona w wernisażu „The Art of Progress – podkreślił Stefan Sielaff, dyrektor stylistów w Audi AG” i to jest podejście do formy, funkcji, koloru i materiału. W jakim stopniu uzyskany efekt jest sztuką, o tym decydują wymagania i oglądający.”

Audi A8 będzie można również zobaczyć w strefie Audi na Design Miami. Model flagowy marki zostanie zaprezentowany gościom targowym Art  Basel Miami Beach i Design Miami jako światowa premiera. Audi jest w tym roku wyłącznym motoryzacyjnym sponsorem Design Miami i Art Basel Miami Beach.

Powiązane artykuły