Porsche Panamera – wielki sukces

Spis treści

Po zaledwie trzech miesiącach produkcji Porsche Panamery, w zakładach w Lipsku zjechał 10 000 egzemplarz. Jest sukces? Oczywiście…

 

Michael Macht, Prezes Zarządu Porsche AG skomentował to wydarzenie: „Nasze Gran Turismo zostało wyróżnione w Niemczech jeszcze przed wprowadzeniem na rynek. Otrzymaliśmy nagrody „Złotej Kierownicy” i „Auto Trophy”. Podobnie dzieje się na całym świecie. Także dzięki tym wyróżnieniom, Panamera sprzedaje się doskonale. Na dziś mamy już ponad 9 tys. zamówień”. Szczególną popularnością cieszy się Panamera 4S, której udział w sprzedaży wynosi 44 proc. Zaraz za tą wersją plasuje się Panamera Turbo (36 proc.) i Panamerę S (20 proc.).

 

W całym cyklu produktu, Panamera ma być produkowana w ilości średnio 20 tys. szt. rocznie. Czwarta linia modelowa Porsche jest produkowana w zakładach w Lipsku, w tak zwanym „model-mix”, na jednej linii z SUV-em Cayenne. Innowacyjna, niezwykle ergonomicznie zaprojektowana linia produkcyjna uznawana jest w światowym przemyśle motoryzacyjnym za wzór pod względem technologicznym i ekonomicznym.

 

Powiązane artykuły