Porsche Design kolejny raz

Spis treści

 

Studio projektowe Porsche od prawie 40 lat zachwyca swoimi wyrobami. Od ubrań, elektroniki, elementów wystroju domów, po akcesoria sportowe i zegarki. Wspólną cechą jest zawsze najwyższa jakość i elegancja.
„Heritage” marki Porsche nawiązuje do lat 70-tych i 80-tych XX. wieku. Projektanci udowodniają, że styl retro nadal może być modny i zachwycający. Dotyczy to zwłaszcza okularów przeciwsłonecznych, które nierzadko potrafią zupełnie zmienić, uszlachetnić twarz.

Klasyczne kształty nabrały nieco nowoczesności, dzięki zaawansowanym technologiom zastosowanym przy produkcji. Oprawki wykonano z lekkiego i wytrzymałego tytanu, zaś szkła z poliwęglanów, co według producentów czyni je zupełnie odpornymi na rozbicie.
Na rynku już pojawiły się 2 modele z tejże kolekcji.
„Exclusive” po raz pierwszy zaprezentowano 30 lat temu. Kształt zbliżony jest do typowych okularów dla pilotów. Do wyboru mamy 2 zestawy kolorystyczne: srebrny i złoty. Cechą specyficzną dla modelu „Folding” jest możliwość ich złożenia tak, aby weszły w każdą kieszeń. Okulary „kompresują” się do wymiarów 6×6 cm .

Powstaje tylko 1 pytanie. Skoro okulary serii Heritage są wykonane z tak wytrzymałych materiałów, czemu projektanci umożliwili wymianę szkieł na zapasowe ?

Powiązane artykuły