Pomada do włosów – jak wybrać najlepszą?

ukladanie wlosow

Spis treści

Pomada do włosów do kosmetyk, który pozwala szybko i skutecznie utrwalić nawet wyjątkowo misternie stworzoną fryzurę. Mimo tego, że przez długi czas był to produkt używanie głównie przez kobiety, to jednak coraz częściej sięgają po niego mężczyźni. Jest on idealnym wyborem dla facetów, którzy chcą zadbać o efekty własnej stylizacji. Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Podpowiadamy.

Pomada wodna czy na bazie wosku?

Na rynku dostępne są pomady do włosów na bazie wosku oraz te w konsystencji płynnej, a więc w których głównym składnikiem jest woda. Znajdziemy również produkty mieszane. Łączą zalety i wady tych dwóch rodzajów pomad. Przy wyborze należy kierować się zwłaszcza indywidualnymi oczekiwaniami odnośnie potrzebnego nam efektu. Te o konsystencji wosku sprawiają, że włosy stają się błyszczące i przez to bardziej zwracają na siebie uwagę. Są więc świetnym wyborem dla osób młodych i dynamicznych oraz na wszelkiego rodzaju imprezy. Jeśli oczekujemy stonowanego i modnego wyglądu to warto zainwestować w pomadę wodną. Łatwo się ją rozprowadza i trudno dostrzec, że coś znajduje się na włosach.

Sposób aplikacji pomady do włosów

Pomada do włosów najczęściej jest do nakładania na włosy suche lub lekko wilgotne. Jednak w ofercie różnych producentów znajdziemy także takie, które można aplikować bezpośrednio po prysznicu. Na opakowaniu danego produktu znajdziemy bardzo szczegółowe informacje dotyczące sposobu nakładania. Najczęściej pomady wodne są w pewnym stopniu uniwersalne. Można je zastosować zarówno na mokre włosy, jak i na te przesuszone. Nie wszystkie produkty jednak są pod tym względem wysokiej jakości. Dlatego przy tańszych pomadach trzeba ten proces powtórzy wielokrotnie, aby uzyskać satysfakcjonujący nas efekt. Istnieje jednak uniwersalne rozwiązanie. Są nim pomady na bazie kremu. Nakłada się je bardzo prosto i nie wywołują nieprzyjemnego dyskomfortu ciągniętych włosów w trakcie aplikacji kolejnych warstw.

Trwałość pomady do włosów

Trwałość zaaplikowanego kosmetyku ma dla wielu osób bardzo istotne znaczenie. Warto wybierać produkt, który posiada składniki zwiększające odporność na czynniki zewnętrzne, a więc na zanieczyszczenia, silny wiatr oraz na bezpośrednie oddziaływanie słońca i deszczu. Każdy z producentów informuje na opakowaniu o tych konkretnych cechach. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że wysokiej jakości, odporna na różne czynniki pomada może być trudna do usunięcia. Jeśli posiadamy wrażliwą skórę głowy to może być to dla nas pewien dyskomfort, ponieważ należy użyć szamponu co najmniej dwa razy.

Powiązane artykuły