Polskie wina zdobywają medale

Spis treści

Od wielu lat wina portugalskie, włoskie czy kalifornijskie uchodzą za najlepsze na świecie. Ostatnio do tego zacnego grona dołączyły nasze rodzime produkty. A to za sprawą zdobycia srebrnego i czterech brązowych medali w międzynarodowym konkursie winiarskim Vinoforum 2009. Była to już 18 edycja tego konkursu, w której udział wzięło ponad 400 win z 18 krajów.

Srebrne odznaczenie zdobył Cuvée Golesz 2007 z Winnicy Golesz w Jaśle. Medale brązowe przypadły następującym trunkom: Pinot Gris 2008, Feniks 2008, Pinot Noir Rose 2008 pochodzące z Winnicy Jaworek w Miękini. Ostatnim brązowym medalistą jest pochodzący z miejscowości Łazy Rondo Maius 2008 (Winnica Nad Dworskim Potokiem). Tegoroczna edycja konkursu miała miejsca w w słowackim Trenčínie.

Kto myślał, że produkcja polskiego wina to jedynie zabawa, był w dużym błędzie. Klimat w niektórych rejonach naszego kraju sprzyja uprawie winogron, zapewne stąd takie dobre wyniki. Nie można również zapomnieć, że tradycja produkcji wina ma w Polsce długą i bogatą historię. Gratulacje!

[via Vinisfera]

Powiązane artykuły