Polska wyspa do kupienia!

Szeroki Ostrow Polska wyspa do kupienia!

Spis treści

Posiadanie własnej wyspy jest możliwe nawet w Polsce. Wystarczy dysponować kwotą 99 milionów złotych i można nabyć mazurską wyspę Szeroki Ostrów. Ta 90 – hektarowa nieruchomość przeznaczona jest do rozwoju turystyki i ośrodków sportowych. Zgodnie z planami Urzędu Miejskiego w Piszu, do zabudowy jest przeznaczone 25 ha powierzchni wyspy.

Wyspa jest połączona z lądem groblą, dlatego niekiedy nazywana jest półwyspem. Niegdyś była na niej osada licząca 30 mieszkańców, którzy zostali wysłani na wojnę. Z osady pozostały jedynie fundamenty domostw i piwnice. Wyspa znajduje się w centrum Mazur, na największym polskim jeziorze – Śniardwy. Aktualnie mieści się na niej darmowe pole biwakowe. Aby dostać się na wyspę, należy przejechać przez wieś Zdory i skręcić w lewo, a następnie przejechać przez groblę.

Żadne inne polskie miejsce nie posiada takich krajobrazów jak Szeroki Ostrów. Wyżłobiony przez lodowiec krajobraz posiada wiele punktów widokowych, z których można podziwiać piękną panoramę na odległości wielu kilometrów. Patrząc w kierunku północno – wschodnim rozciąga się krajobraz jeziora w całej okazałości. W kierunku południowym widać przesmyk na jezioro Seksty oraz półwysep Kaczor. W pobliżu wyłaniają się wyspy Pajęcza i Czarci Ostrów, gdzie niegdyś znajdował się warowny zamek.

Ze względu na dogodne położenie, na wyspę można łatwo dotrzeć zarówno drogą wodną, jak i lądową. Położenie to czyni z niej doskonałe miejsce dla żeglarzy. Wyspa znajduje się w pobliżu Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Szeroki Ostrów pełni ważna rolę w ekologicznej równowadze parku ponieważ jest schronieniem dla wielu rzadkich gatunków roślin i zwierząt.

Powiązane artykuły