Polska: Mercedes SLS AMG wyprzedany!

Spis treści

Prawie wszystkie Mercedesy SLS AMG przeznaczone na polski rynek zostały już wyprzedane!

 

W naszym kraju zarezerwowano już 37 z 45 sztuk, które trafiły do nadwiślańskich salonów.

Uskrzydlony Mercedes-Benz SLS AMG został uhonorowany głównym tytułem Samochodu Roku 2010 miesięcznika Playboy. Podczas finałowej gali w pałacyku Zamoyskich w Warszawie przewodniczący jury Włodzimierz Zientarski i redaktor naczelny Playboya, Marcin Meller wręczyli wyróżnienie dla Mercedesa szefowi sprzedaży Pawłowi Miszkowskiemu, który wjechał na scenę Gullwingiem w towarzystwie felietonistki Playboya Anny Muchy.

“Nawiązań do legend motoryzacji jest dziś wiele. Aut takich, które same mają szansę stać się legendami, bardzo mało. Współczesna inkarnacja Gullwinga, czyli Mercedes-Benz SLS AMG (nasz tegoroczny samochód Playboya) jest wyjątkiem. Jednocześnie retro i nowoczesny. Technologicznie zaawansowany jak niewiele innych sportowych samochodów na rynku, wywołał burzę, zanim zdecydowano o jego produkcji – napisało w objaśnieniu werdyktu jury w składzie Włodzimierz Zientarski, Andrzej Borowczyk, Krzysztof Hołowczyc, Rafał Jemielita, Andrzej Koper i Marcin Klimkowski.

“Jury plebiscytu nie miało żadnych wątpliwości, nagroda dla SLS AMG była najszybciej przeznaną w historii konkursu. Bez wątpliwości – piszą dalej jurorzy.

“Ten samochód jak żaden inny zasługuje na ten tytuł. Ma w sobie wszystko, co powinien mieć super-samochód: legendę, technologię, emocje. I jest obiektem porządania – powiedział Paweł Miszkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Mercedes-Benz Cars odbierając nagrodę i dziękując za wyróżnienie.

Do końca maja aż 37 klientów w Polsce zdecydowało się na Mercedesa SLS AMG. W tym roku będzie można kupić jeszcze jedynie 8 egzemplarzy uskrzydlonego Mercedesa.

Powiązane artykuły