Polećmy do gwiazd

Spis treści

Jeśli oferty typowych ośrodków turystycznych już cię nie satysfakcjonują, koniecznie powinieneś wybrać się do Ice Hotel (Hotel Lodowy). Z pewnością zaskoczy cię swoim nieszablonowym wystrojem wykutych w lodzie pokoi i mebli. A w przypadku, gdy zimowa atmosfera tego miejsca nie do końca do ciebie przemawia, poczekaj do 2012 roku. Wtedy to lodowy hotel będzie zapewniał nie tylko oryginalne miejsce na spędzenie wakacji, ale również możliwość wycieczki w przestrzeń kosmiczną.

 Polećmy do gwiazd

Virgin Galactic właśnie oficjalnie oświadczyła, że słynny szwedzki ośrodek będzie jednym z pięciu akredytowanych kosmicznych przedstawicieli. Jeśli wszystko dobrze się potoczy, w 2012 roku Ice Hotel będzie oferował kosmiczne jako element pobytu jego gości. Pomysłodawcą tego bardzo ambitnego przedsięwzięcia jest nie kto inny jak kontrowersyjny milioner Richard Branson.

 Polećmy do gwiazd

Plan organizacji wydajw się już być ściśle dopracowany. Firma WhiteKnightTwo, która na rynku istnieje od niedawna, bo od lipca minionego roku, będzie zaopatrywać hotel w odpowiednie środki transportu, a Spaceport Sweden udostępni swoją infrastrukturę oraz atrakcje w przestrzeni kosmicznej. Pracownicy Ice Hotel przejdą wcześniejsze szkolenie pod okiem pracowników Virgin Galactic w celu odpowiedniego przygotowania do lotów w przestrzeń kosmiczną. Ustalono również, że startować będą z lotniska LFV-Kiruna północnej Szwecji.

Nie ulega wątpliwości, że pomysł jest bardzo interesujący. Wiele osób, które od lat śniło o podróży do gwiazd, będzie mogło już niedługo spełnić swoje marzenie. Cena takiej wycieczki to 200 000 dolarów.

Powiązane artykuły