Polacy najchętniej kupują BMW…

Spis treści

Według instytutu Samar, BMW jest liderem segmentu premium w naszym kraju. Sprzedaż cały czas… rośnie.

 

W czerwcu tego roku sprzedane zostały 522 samochody (o ponad 70 sztuk więcej niż miesiąc wcześniej). Tendencja wzrostowa jest stała: w tym roku sprzedaż za pierwsze półrocze wzrosła o ponad 25% w stosunku do analogicznego okresu w 2009 roku.

„Spodziewaliśmy się boomu na BMW X1 i ten model wysunął się na prowadzenie w ilości sprzedanych aut – komentuje Andreas Biehler, prezes BMW Polska „BMW X5 i BMW X6 ustabilizowały swoją pozycję, jako główny filar naszej sprzedaży. Auta z inteligentnym napędem na cztery koła xDrive stanowią obecnie prawie 58% wszystkich sprzedanych aut”.

„Na nasz sukces na rynku wpływa również rosnąca popularność nowego BMW serii 5. Duże nadzieje, szczególnie w sprzedaży flotowej, wiążemy z wersją 520d, która jest dostępna od czerwca br. Osiągnięte dzięki technologii EfficientDynamics spalanie na poziomie 5 litrów na 100 kilometrów przy emisji tylko 129g/km i mocy 184 KM pozwala osiągnąć niezwykłą wydajność w każdej flocie pojazdów”.

„Cieszy nas również popularność BMW Z4. To piękne auto jest zdecydowanym liderem w klasie roadsterów – dodaje prezes.

Całkowita liczba aut BMW sprzedanych w tym roku wyniosła 2 707, co po raz kolejny daje firmie BMW znaczną przewagę nad konkurencją w segmencie premium. Najlepiej sprzedającym się modelem okazało się zupełnie nowe na rynku BMW X1 (sprzedano 552 sztuki). Niewiele mniej nabywców znalazło BMW X6 (422 sprzedanych aut). Pozostałe modele serii X także cieszą się w Polsce sporą popularnością: BMW X3 (sprzedanych 315 sztuk), BMW X5 (254 sztuki).

Hitem w segmencie limuzyn pozostaje niezmiennie BMW serii 5: od początku roku sprzedano 453 sztuki. Dobrze radzi sobie również BMW serii 3 (sprzedanych 381 sztuk), a BMW serii 1 (193 sztuki).

Klienci w Polsce doceniają inteligentny system napędu na cztery koła BMW xDrive: samochody z tym systemem stanowiły prawie 58% sprzedaży (1 558 sztuk), przy czym w zdecydowanej większości były to auta z rodziny X (1 479 sztuk).

Powiązane artykuły