Pokoik maluszka

Spis treści

Jeśli jesteś na etapie urządzania pokoiku dziecięcego, mamy dla Ciebie niespodziankę. Doskonale wiadomo, iż mali gospodarze są najbardziej wymagającą grupą, dlatego z troską o ich upodobania przedstawimy kilka pomysłów jak ciekawie zagospodarować kącik maluszka. Zanim podejmiemy się wyzwania jakim jest aranżacja pokoiku naszej pociechy, warto zastanowić się nad kilkoma kluczowymi aspektami.

Lokalizacja pokoju

Odrębny pokój dla dziecka to oaza spokoju naszej pociechy, ponieważ własny kącik zapewnia mu swobodę i prywatność. Dziecko rozumie pojęcie własności, za którą odpowiada: musi utrzymać nienaganny porządek. Jednak pokój powinien znajdować się w pobliżu sypialni rodziców. Dzięki temu, dziecko ma poczucie bezpieczeństwa.

Meble

Wybierając meble do pokoju dziecięcego powinniśmy sugerować się przede wszystkim gustem naszych dzieci (w dużej mierze to one będą z nich korzystać). Poza tym, decyzja malucha stanie się mocnym argumentem, jeśli będzie ono skutecznie okupowało waszą sypialnię lub bałaganiło w pokoju dziennym. Jednak zanim zdecydujemy się na zakup regału, który wybrał nasz maluch, upewnijmy się czy wysokość zamontowanych półek jest dostosowana do wieku dziecka. Jeśli zostaną one zainstalowane zbyt wysoko, dziecko będzie wspinało się po drobiazgi. Obecnie na rynku można znaleźć szereg ciekawych propozycji. W zależności, czy nasz malec to urodzony rewolwerowiec czy średniowieczny rycerz walczący z niewidzialnym potworem, dobranie odpowiedniego wyposażenia pokoju nie będzie stanowić problemu.

meble dzieciece3 Pokoik maluszka

Meble z oferty firmy Baggi cechują się intensywnymi, nasyconymi barwami i kontrastowymi zestawieniami. Dodatkowo różnorodne wzorki na meblach korespondują z nazwą danej kolekcji. I tak, kolekcja Królewna to meble o stonowanych odcieniach różu z wzorkami prosto z królewskiego dworu. Dla małych panów proponujemy kolekcję dla twardzieli – Moro: zielony regał w ciemnozielone i żółte łaty.

meble dzieciece4 Pokoik maluszka

Bardziej delikatne formy mebli możemy znaleźć w kolekcjach oferowanych przez firmę Meblik. Wspólną cechą wszystkich ich produktów są jasne, beżowe fronty ozdabiane subtelnymi wzorami.

meble dzieciece2 Pokoik maluszka

Wybierając kolor mebli, podobnie jak kolor ścian w pokoju, powinniśmy się zasugerować ich wpływem na psychikę dziecka. Barwy powinny uspokajać malucha i stymulować go do pracy. Dlatego czerwone elementy pobudzają do energicznego, aktywnego działania, ale jego nadmiar może wywoływać gniew i furię, błękitny – rozwija spostrzegawczość i odświeża umysł, zielony – uspakaja.

Należy też pamiętać o odpowiednim oświetleniu pomieszczenia. Pokój powinien być jasny, dlatego dominującym światłem jest tu świtało dzienne. Dodatkowo zamontujmy żyrandol oraz lampkę nocną, której stłumione światło wyciszy dziecko przed snem. Biurko czy inne miejsce pracy zaopatrzmy w odpowiednią lampkę.

Powiązane artykuły