Pokaz mody Mariusza Przybylskiego

Spis treści

Mariusz Przybylski należy do grona znanych i cenionych projektantów mody męskiej. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Podczas studiów rozwijał swoją pasję, jaką była i jest . Jego kolekcje są wykonane z najszlachetniejszych materiałów i charakteryzują się świetnym warsztatem.

Już 27 listopada odbędzie się pokaz jego najnowszej kolekcji na sezon wiosna-lato 2010. Nosi on nazwę Orlando na cześć jednej z powieści Virginii Wolf. Właśnie ta historia z klasyki literatury zainspirowała Przybylskiego i stała się myślą przewodnią pokazu.

Do wykonania kolekcji użyto tkanin najwyższej jakości, takich jak wełny, jedwabie, czy kaszmiry. Autor kolekcji mówi, iż będzie to opowieść o dwoistości ludzkiej istoty naturze czasu, będzie to próba przekroczenia dwoistości płci, która jest zmienna, a przez to atrakcyjna i pociągająca.

Nie należy jednak oczekiwać, że na pokazie zobaczymy uniwersalne kreacje, które mogą nosić zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Dzięki niekonwencjonalnej konstrukcji Przybylski potrafi zastosować kobiece kroje ubrań w męskich garniturach, czy koszulach, co uatrakcyjni sylwetkę mężczyzny.

Pokaz najnowszej kolekcji Mariusza Przybylskiego odbędzie się na Warszawiance.

Powiązane artykuły